.

 

Elon Musk chce pobierać opłatę za korzystanie z X

dodano: 
19.09.2023
komentarzy: 
0

Elon Musk, właściciel X, w transmitowanej na żywo rozmowie z premierem Izraela Benjaminem Netanjahu poinformował, że planuje pobierać od wszystkich użytkowników platformy „niewielką miesięczną opłatę”. Wspomniał także, że taka zmiana pomoże rozwiązać problem z botami – pisze techcrunch.com.

Musk zaznacza, że to jedyny sposób na walkę z botami, jaki przychodzi mu do głowy. Aby dostać się na platformę, będą musiały zapłacić. Ponadto, gdy twórca bota postanowi stworzyć kolejnego, będzie potrzebował nowej metody płatności – czytamy. 

Jak podaje źródło, właściciel X nie poinformował, ile może kosztować subskrypcja. Wspomniał tylko, że to „niewielka kwota”. Podzielił się jednak danymi, według których platforma ma obecnie 550 mln użytkowników miesięcznie, którzy generują od 100 do 200 mln postów każdego dnia. Nie jest jasne, czy zaliczają się do nich również wspomniane boty. 

Nie wiadomo, kiedy dokładnie Musk zmierza wprowadzić opłaty za korzystanie z platformy, ale odkąd przejął X, zachęca użytkowników do zakupu X Premium. Usługa ta oferuje dodatkowe funkcje, takie jak możliwość edycji postów, zmniejszenie liczby reklam czy dodatkowe znaki pozwalające na pisanie dłuższych postów. Platforma nie ujawnia, jak dużo użytkowników decyduje się na taką subskrypcję. Niezależne badania pokazują jednak, że nie jest ona zbyt popularna – czytamy. (ao)

Źródło:

techcrunch.com, Elon Musk says X will charge users ‘a small monthly payment’ to use its service, 18.09.2023
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin