.

Elon Musk wstrzymał kupno Twittera

dodano: 
13.05.2022
komentarzy: 
0

Elon Musk zdecydował się tymczasowo wstrzymać z kupnem Twittera – opisuje tvn24.pl. Jak czytamy, miliarder czeka na szczegółowe informacje na temat spamu i fałszywych kont w serwisie.

Musk poinformował o swojej decyzji w tweecie. Powołał się na doniesienia Agencji Reutera, z których wynika, że fałszywe lub spamerskie konta stanowiły mniej niż 5 proc. aktywnych użytkowników Twittera. Miliarder czeka na potwierdzenie tych informacji. Do tego czasu wstrzymał decyzję o zakupie portalu społecznościowego – podaje źródło. Miał nabyć udziały serwisu za 44 mld dol.

Jak dalej czytamy, akcje firmy, do której należy platforma społecznościowa, spadły o 17,7 proc. – do 37,10 dol. w obrocie przedsesyjnym. Źródło podaje, że to najniższy poziom od czasu, gdy Musk poinformował o swoich udziałach w spółce na początku kwietnia, a później złożył ofertę jej przejęcia.

Reuters, cytowany przez źródło, podaje, że Twitter nie odpowiedział na prośbę o komentarz i nie udało się skontaktować też z przedstawicielami Muska lub Tesli.

Źródło podaje także, że Twitter stwierdził, że „do czasu zamknięcia umowy z Muskiem stoi w obliczu kilku zagrożeń, w tym tego, czy reklamodawcy będą nadal wydawać pieniądze na platformie”. (mb)

Źródło:

tvn24.pl, Elon Musk: kupno Twittera wstrzymane, 13.05.2022
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin