.

Elon Musk zwalnia pracowników za krytykę

dodano: 
17.11.2022
komentarzy: 
0

Elon Musk po raz kolejny zwalnia pracowników Twittera – podaje money.pl. Jak czytamy, chodzi o dwóch starszych programistów, którzy skrytykowali miliardera za jego słowa o działaniu serwisu.

Szef Twittera stwierdził w poście, że aplikacja mobilna działa zbyt wolno, nie zrozumiał jednak dlaczego – zauważa źródło. Programista Eric Frohnhoefer odpowiedział mu na Twitterze, że do przyspieszenia aplikacji konieczna jest zmiana polityki firmy – czytamy.

Musk o zwolnieniu poinformował pracownika na Twitterze, a później usunął ten wpis – informuje źródło. Frohnhoefer na swoim koncie w serwisie pokazał, że stracił już dostęp do służbowych systemów.


Źródło: twitter.com/EricFrohnhoefer

Drugim zwolnionym pracownikiem jest Ben Leib, który skomentował ten tweet. Źródło, powołując się na Bloomberga, przypomina, że Musk uważał się za „absolutystę wolności słowa”.

Jak czytamy dalej, miliarder wprowadza także zmiany w trybie pracy. Usunął on już możliwość pracy zdalnej oraz oczekuje od zatrudnionych gotowości do 80-godzinnych tygodni pracy – podaje źródło. (bs)

Źródło:

money.pl, Skrytykowali publicznie Elona Muska za jego słowa o Twitterze. Miliarder ich zwolnił, 15.11.2022
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin