.

 

IKEA w zabawny sposób odpowiada marce Balenciaga

dodano: 
26.04.2017
komentarzy: 
0

Francuski dom mody Balenciaga stworzył torbę łudząco podobną do znanej wszystkim niebieskiej torby IKEA. Szwedzka firma odpowiedziała marce modowej i stworzyła reklamę, w której wyjaśnia, jak odróżnić torbę IKEA od tej sprzedawanej przez Balenciagę. Sprawę opisuje adweek.com.

Jak czytamy, torba Frakta z IKEA jest wykonana z plastiku, natomiast produkt marki Balenciaga ze skóry. Oferowana przez dom mody torba kosztuje 2144 dolary, czyli około 8,5 tys. złotych.

Źródło: twitter.com/Katebennett_BC

IKEA postanowiła odpowiedzieć francuskiej marce w zabawny sposób. W Szwecji pojawiły się plakaty reklamowe z instrukcją, jak rozpoznać oryginalną torbę Frakta. Torbę sfotografowano w taki sam sposób, jak tę marki Balenciaga.

Jak dalej czytamy, o torbie francuskiej marki wypowiedział się też rzecznik szwedzkiego koncernu. Podkreślił, że fakt, że torba Balenciagi przypomina tę z IKEA, jest dla marki pochlebstwem. „Nic nie przebije wszechstronności Frakty” – dodał. (mb)

Źródło:

adweek.com, Ikea Had a Great Reaction to Balenciaga Making a $2,145 Version of Its 99-Cent Blue Bag, 25.04.2017/ zdjęcie główne: adweek.com
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin