.

Instagram będzie zamieniał posty wideo w Reels

dodano: 
01.07.2022
komentarzy: 
0

Instagram testuje zmianę, która uprości obsługę wideo w aplikacji – informuje techcrunch.com. 

Zrzut ekranu opublikowany na Twitterze przez konsultanta ds. mediów społecznościowych, Matta Navarrę, pokazuje, że osoby biorące udział w testowaniu funkcji zobaczą w aplikacji wiadomość o treści „posty wideo są teraz udostępniane jako Rolki”.

Źródło: twitter.com/ MattNavarra

Jeśli użytkownik ma konto publiczne, film przekształcony w Reels po publikacji będzie dostępny dla każdego, a inni będą mogli użyć oryginalnego dźwięku w celu stworzenia własnego Reelsa. Z kolei w przypadku prywatnego konta opublikowany film przekształcony w Reels będzie widoczny wyłącznie dla obserwatorów.

Wprowadzona zostanie również funkcja tworzenia remiksów z filmu użytkownika, którego konto jest publiczne. Tę możliwość jednak będzie można ograniczyć w ustawieniach. Podobnie jak w przypadku każdego tego typu testu, nie wiadomo, kiedy Instagram planuje wprowadzić zmianę na większą skalę. W zeszłym roku szef Instagrama, Adam Mosseri, powiedział, że serwis ten „nie jest już aplikacją do udostępniania zdjęć”, zauważając, że firma priorytetowo traktuje przejście na wideo w obliczu znacznej konkurencji ze strony TikToka i YouTube’a. (zd)

Źródło:

techcrunch.com, Instagram tests ditching video posts in favor of Reels, 1.07.2022
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin