.

Instagram wprowadza kanały w czatach

dodano: 
17.02.2023
komentarzy: 
0

Mark Zuckerberg poinformował, że na Instagramie pojawi się nowa funkcja w czatach – kanały (Channels). Jak donosi socialmediatoday.com, użytkownicy będą mogli dzięki niej uczestniczyć w rozmowach na określone tematy, skupione na przykład wokół jakiejś marki, wydarzenia lub osoby.

Źródło: instagram.com/zuck

Administrator kanału będzie mógł wysyłać nie tylko wiadomości tekstowe czy zdjęcia, ale także przeprowadzać ankiety – czytamy. Źródło informuje, że po dołączeniu do konkretnego kanału zostanie on dodany do listy czatów. Użytkownik będzie mógł czytać publikowane tam wiadomości, reagować na nie i głosować w ankietach, a nie będzie mógł pisać własnych wiadomości – dowiadujemy się.

Źródło zauważa, że nowa funkcja być może ma służyć zwiększeniu aktywności wśród użytkowników, którzy otrzymają możliwość bardziej bezpośredniego kontaktu z twórcami, którzy zdecydują się na założenie kanału.

Nowa funkcja jest udostępniania wybranym użytkownikom. Zuckerberg przekazuje, że wkrótce zostanie ona rozszerzona również na Facebooka i Messengera – czytamy dalej. (bs)

Źródło:

socialmediatoday.com, Instagram Launches ‘Channels’ Broadcast Chat Feature, 16.02.2023/ Zdjęcie główne: freepik.com
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin