.

Instagram wprowadza nowe narzędzia do kontaktu ze znajomymi

dodano: 
14.12.2022
komentarzy: 
0

Instagram na swoim blogu poinformował, że wprowadza funkcję notatek, które mają być nowym sposobem dzielenia się przemyśleniami za pomocą tekstu i emotikonów. Notatki to krótkie posty o długości do 60 znaków, zawierające tylko tekst i emotikony. Będą dostępne przez 24 godziny dla osób, które dany użytkownik wybierze z listy obserwujących lub bliskich znajomych. Odpowiedzi na notatki będą dostępne jako wiadomości na czacie.

Serwis podkreśla, że podczas testów zauważył, że ludzie lubią mieć lekki, łatwy sposób dzielenia się tym, co aktualnie myślą. Notatki mają zapewnić swobodny i spontaniczny sposób wyrażania siebie i łączenia się ze znajomymi.

Źródło: about.instagram.com

Dodatkowo testowane są także takie funkcje jak Candid Stories, dzięki którym użytkownik może za pomocą zdjęcia zarejestrować to, co robi w danym momencie. Dla osób, które nie chcą otrzymywać codziennego przypomnienia o dodaniu zdjęcia, istnieje możliwość włączenia powiadomień w ustawieniach. Platforma przypomina, że w zeszłym roku uruchomiona została opcja Add Yours, która teraz zostanie zaktualizowana o możliwość zapraszania znajomych do zabawy.

Źródło: about.instagram.com

Kolejnym narzędziem jest profile grupowe, które pozwolą na udostępnianie treści tylko członkom grupy, a nie wszystkim obserwatorom. Będą to specjalnego rodzaju profile, które będą mogły współtworzyć różne osoby. Dodatkowo, użytkownicy będą mogli tworzyć wspólnie kolekcje inspirujących ich zdjęć. (bs)

Źródło: about.instagram.com

Źródło:

about.instagram.com, Introducing new ways to connect on Instagram, 13.12.2022
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin