.

Instagram globalnie wprowadza funkcję „Bliscy znajomi”

dodano: 
03.12.2018
komentarzy: 
0

Pod koniec listopada 2018 roku Instagram poinformował na stronie biura prasowego, że wprowadza funkcję „Bliscy znajomi”, dzięki której użytkownik nie będzie musiał dzielić się już ze wszystkimi obserwującymi swoimi Stories, ale będzie mógł udostępnić je wybranemu gronu.  

Część użytkowników może korzystać z tej funkcji już od paru miesięcy, jednakże najprawdopodobniej wcześniej została ona wprowadzona testowo. Teraz Instagram oficjalnie potwierdził, że nowa opcja pojawiła się już u wszystkich osób korzystających z platformy.   

Jak poinformował serwis, Stories pozwalają użytkownikowi na wyrażenie siebie i dzielenie się ciekawymi momentami ze swoimi bliskimi. Jednak nie każda relacja powinna być skierowana do wszystkich obserwujących. Dlatego platforma zdecydowała się na wprowadzenie narzędzia, które zawęzi tę grupę odbiorców.

Jak czytamy na stronie newsroomu, Stories skierowane do wybranych osób pozwoli użytkownikowi na wyrażenie siebie przez dzielenie się bardziej osobistymi momentami.

Aby utworzyć wybraną grupę, należy wejść na profil na Instagamie i wybrać opcję „Bliscy znajomi”, znajdującą się w bocznym menu. Tylko użytkownik, który stworzył listę, może ją zobaczyć. Nikt nie może także wysłać prośby drugiej osobie o dodanie do takiej grupy.

Kiedy ktoś będzie chciał udostępnić w sekcji Stories swoje zdjęcie lub nagranie, wyświetli mu się możliwość podzielenia się nim z bliskimi z listy. Osobie dodanej do czyjejś grupy „Bliscy znajomi” udostępnione materiały wyświetlą się wraz z zielonym oznaczeniem, a dookoła zdjęcia profilowego nadawcy pojawi się okrąg w tym samym kolorze. (pm)

Źródło:

instagram-press.com, Share with Your Close Friends on Instagram Stories, 30.11.2018
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin