.

Instagram zmienia układ zakładek na pasku nawigacyjnym w aplikacji

dodano: 
10.01.2023
komentarzy: 
0

Instagram ogłosił, że od lutego 2023 roku zmienia układ strony głównej w aplikacji – podaje techcrunch.com.

Jak czytamy, w centralne miejsce dolnego paska ma wrócić przycisk plusa, który służy do dodawania wpisów. Jednocześnie usunięta zostanie zakładka „Sklep”, a przycisk „Reels” przesunie się w prawą stronę.

Źródło zauważa, że zmiany, które wprowadzono w 2020 roku, wzbudziły kontrowersje. Przesunięto wówczas przycisk dodawania wpisów na górę aplikacji, a w centralne miejsce wprowadzono zakładkę „Reels”. Niektórzy użytkownicy sądzili, że jest to nieintuicyjne oraz że Instagram w ten sposób wymuszał korzystanie z nowych funkcji w aplikacji – dowiadujemy się.

Czytaj też: Przyciski do Reels i zakupów na stronie głównej Instagrama

Dalej źródło informuje, że być może jest to odpowiedź serwisu na narastającą krytykę użytkowników Instagrama, którym nie podoba się, w jaką stronę zmierza platforma.

Czytaj też: Nowy wygląd Instagrama nie spodobał się użytkownikom

Instagram podkreśla, że usunięcie karty „Sklep” nie oznacza całkowitego zrezygnowania z tej opcji w aplikacji, a serwis nadal będzie inwestował w rozwój zakupów na platformie – czytamy dalej. (bs)

Źródło:

techcrunch.com, Sarah Perez, Instagram is removing the Shop tab, moving Reels from the center spot in design overhaul next month, 09.01.2023
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin