.

Królowa Elżbieta II nie żyje. Jak zapisała się w popkulturze?

dodano: 
09.09.2022
komentarzy: 
0

8 września 2022 roku zmarła królowa Wielkiej Brytanii, Elżbieta II. Była najdłużej rządzącą brytyjską monarchinią w historii i drugą najdłużej panującą koronowaną głową na świecie.

Podczas swoich rządów nieraz pokazała się od mniej formalnej strony. Wystąpiła m.in. z filmowym Jamesem Bondem w spocie z okazji ceremonii otwarcia Igrzysk Olimpijskich w Londynie w 2012 roku – pisze tvn24.pl. W filmie słynny agent i królowa skoczyli ze spadochronami nad Stadionem Olimpijskim – podaje źródło.

Jak czytamy, z okazji swojego 70. jubileuszu, obchodzonego w 2022 roku, zgodziła się także wystąpić w filmie, gdzie piła herbatę z misiem Paddingtonem.

Paddington pożegnał królową na swoim oficjalnym profilu na Twitterze.

Źródło: twitter.com/paddingtonbear

Źródło przywołuje również sytuację spotkania królowej Elżbiety II z premierem Kanady Justinem Trudeau, któremu żartobliwie podziękowała za to, że „mogła poczuć się staro”.

Również brytyjski biolog David Attenborough przyznał, że jego spotkanie z królową w ogrodzie Buckingham Palace było czymś wyjątkowym – czytamy dalej.

W 2012 roku Elżbieta II zakupiła cztery prace ze swoją podobizną, które Andy Warhol zaprezentował światu w 1985 roku. Kolekcja sitodruków miała uczcić monarchinię. Obrazy można było oglądać w Zamku w Windsorze – informuje vanityfair.com. (bs)

Źródło:

tvn24.pl, Herbata z misiem Paddingtonem, żartobliwy film z Bondem. Niecodzienne oblicze królowej Elżbiety II, 09.09.2022/ vanityfair.com, Queen Elizabeth in Pop Culture: A History, 08.09.2022/ Zdjęcie główne: youtube.com/c/TheRoyalFamilyChannel
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin