.

 

LinkedIn wprowadza nowe metody weryfikacji konta

dodano: 
18.04.2023
komentarzy: 
0

LinkedIn poinformował, że dodaje trzy nowe sposoby weryfikacji tożsamości i miejsca pracy. Serwis w październiku 2022 roku wprowadził m.in. narzędzie, które analizuje zdjęcia profilowe użytkowników.

Czytaj więcej: LinkedIn będzie zwalczał fałszywe konta

Od teraz użytkownicy w Stanach Zjednoczonych będą mogli zweryfikować swoje konto za pomocą platformy „Clear”, z którą współpracuje LinkedIn. Członkowie serwisu będą musieli przesłać skan dokumentu tożsamości oraz numer telefonu, a na ich profilu pojawi się informacja o weryfikacji.

Źródło: linkedin.com

Kolejną funkcją, która pozwoli zweryfikować miejsce pracy, jest skorzystanie z firmowego adresu e-mail. Na razie to narzędzie udostępniono czterem tysiącom firm, ale LinkedIn zapowiada, że opcja ta zostanie rozszerzona.

Źródło: linkedin.com

Trzecim sposobem jest weryfikacja za pomocą platformy „Microsoft Entra”. Funkcja ta zostanie udostępniona pod koniec kwietnia 2023 roku. Użytkownicy będą mogli otrzymać bezpłatny cyfrowy identyfikator miejsca pracy, który wyświetli się na ich profilu.

Źródło: linkedin.com

LinkedIn zapowiada, że nowe funkcje z czasem będą udostępniane wszystkim użytkownikom na całym świecie. (bs)

Źródło:

linkedin.com, LinkedIn’s new verification features include CLEAR, Microsoft Entra; Services will be available and free to all LinkedIn members, 12.04.2023
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin