.

Mama Ginekolog zgłoszona do Izby Lekarskiej. NFZ reaguje

dodano: 
06.02.2023
komentarzy: 
0

2 lutego 2023 roku Nicole Sochacki-Wójcicka, znana na Instagramie jako Mamaginekolog, przyznała podczas transmisji na żywo, że często przyjmuje bliskich oraz znajomych, a także niektóre obserwatorki, na badania do gabinetu publicznego w czasie wolnym, korzystając przy tym ze sprzętu należącego do przychodni.

Lekarka pracuje w Uniwersyteckim Centrum Zdrowia Kobiety i Noworodka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego w poradni ciąż mnogich. Jak jednak sama przyznała, wiele sytuacji, w których przyjmowała pacjentki poza kolejką, nie miało z ciążą mnogą, a nawet z samą ciążą w ogóle, nic wspólnego.

Zdaniem Mamy Ginekolog takie działanie skraca kolejki do lekarzy, a także jest praktyką stosowaną na całym świecie, dlatego nie zgadza się z oburzeniem, które wywołała jej wypowiedź wśród jej obserwatorów oraz  w środowisku influencerów.

Wyznanie Mamy Ginekolog wywołało w sieci dyskusję na temat legalności tego typu postępowania, a także sprawiedliwości względem innych pacjentek, które nie mają dostępu do prywatnej opieki medycznej, a w kolejce na wizytę finansowaną z Narodowego Funduszu Zdrowia muszą czekać parę miesięcy.

Z tego powodu 4 lutego 2023 roku blogerka działająca na Instagramie pod pseudonimem Niewyparzona_pudernica napisała do Izby Lekarskiej maila z prośbą o pochylenie się nad działalnością Nicole Sochacki-Wójcickiej oraz odniesienie się do sytuacji, o której opowiadała podczas transmisji na żywo.

Źródło: Twitter/NFZ_GOV_PL

6 lutego 2023 roku na twitterowym koncie Narodowego Funduszu Zdrowia pojawił się z kolei komunikat z żądaniem wyjaśnień od Uniwersyteckiego Centrum Zdrowia Kobiety i Noworodka WUM. „Nie ma zgody na przyjmowanie koleżanek i rodziny poza kolejnością w ramach kontraktu z NFZ” – podkreśla Narodowy Fundusz Zdrowia. (zd)

Źródło:

Zdjęcie główne: Instagram/Nicole Sochacki-Wójcicka
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin