.

Mars testuje papierowe opakowania batonów

dodano: 
30.05.2023
komentarzy: 
0

Producent batonów Mars zaczął testować papierowe opakowania produktów – przekazuje theguardian.com. Jak czytamy, słodycze w ekologicznych opakowaniach są dostępne w 500 sklepach Tesco w Wielkiej Brytanii od 29 maja 2023 roku.

Firma chce zbadać różne rodzaje opakowań i sprawdzić, jak sprawdzają się one w życiu codziennym – podaje źródło. Producent dodał, że wykorzysta informacje zwrotne od klientów przy produkcji kolejnych opakowań.

Źródło: twitter.com/guardiannews

Obecne plastikowe etykiety batonów Mars nie mogą zostać poddane recyklingowi – przekazuje theguardian.com.

Dalej czytamy, że Mars nie jest pierwszą firmą, która testuje tego typu rozwiązania. Źródło przypomina, że marka Nestlé przed świętami Bożego Narodzenia zmieniła plastikowe opakowania słodyczy Quality Street na rzecz papieru nadającego się do recyklingu.

„W przypadku batonów Mars wyzwaniem było znalezienie odpowiedniego rozwiązania w zakresie opakowań papierowych o odpowiednich właściwościach barierowych, aby chronić czekoladę przy jednoczesnym zagwarantowaniu bezpieczeństwa żywności” – powiedział The Guardian Richard Sutherland-Moore, ekspert ds. opakowań w centrum badawczo-rozwojowym Mars Wrigley w Wielkiej Brytanii.

Firma zapowiedziała, że zainwestuje setki milionów funtów, aby przeprojektować tysiące rodzajów opakowań i osiągnąć swój cel, jakim jest zmniejszenie zużycia tworzyw sztucznych o jedną czwartą – czytamy dalej. (bs)

Źródło:

theguardian.com, Mars bar wrappers changed to paper from plastic in UK trial, 29.05.2023
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin