.

 

PSPR ma nowy zarząd. Cyprian Maciejewski prezesem

dodano: 
06.03.2023
komentarzy: 
2

4 marca 2023 roku członkowie Polskiego Stowarzyszenia Public Relations wybrali nowy zarząd i radę nadzorczą. Prezesem PSPR został Cyprian Maciejewski, który przejął stery stowarzyszenia od Luizy Jurgiel-Żyły, pełniącej funkcję prezeski przez dwie ostatnie kadencje.

Wiceprezeskami zostały Roksana Obuchowska i Żaneta Przybylska. W zarządzie znaleźli się także Renata Poreda i Mykhailo Krasiuk. Władze PSPR wybierane są na dwa lata.

„Objęta przeze mnie funkcja to ogromna odpowiedzialność. Jako najważniejszy cel kadencji mojego zarządu uważam dalszą integrację członków, organizację merytorycznych jak i nieformalnych spotkań naszego stowarzyszenia np. w ramach kontynuacji udanych w ostatnich latach PSPR Days” – mówi  Cyprian Maciejewski, prezes PSPR.

Cyprian Maciejewski pracuje jako PR Manager spółki InnoBaltica oraz jako niezależny doradca i szkoleniowiec. Wcześniej był związany z gdańskim magistratem, był również rzecznikiem prasowym spółki ZU, a przez sześć lat pracował jako PR Manager w trójmiejskiej agencji Ambermedia. W ubiegłej kadencji Maciejewski był wiceprezesem PSPR.

Roksana Obuchowska z branżą PR jest związana od dziewięciu lat, a od sześciu specjalizuje się w komunikacji korporacyjnej i executive Communications. Obecnie pracuje w zespole odpowiadającym za globalną komunikację Centrum Usług Biznesowych firmy Merck. Doświadczenie zawodowe zdobywała głównie w pracy dla międzynarodowych korporacji, w różnych branżach (FMCG, IT, finansowej).

Obuchowska w zarządzie PSPR zajmuje się w szczególności współpracą z otoczeniem międzynarodowym, jest członkinią Europejskiej Rady Global Alliance for Public Relations and Communication Management z ramienia PSPR. Wspiera także działania public relations i dba o wizerunek PSPR na rynku polskim.

Żaneta Przybylska jest natomiast specjalistką PR w Grupie CIECH, gdzie wspiera pracę rzecznika prasowego, współprowadzi działania w mediach społecznościwych, planuje i realizuje działania PR spółek grupy. Wcześniej była związana z Muzeum POLIN, gdzie koordynowała aktywności w mediach akcji społecznych i kulturalnych i zajmowała się m.in. realizacją programów telewizyjnych. W przeszłości odpowiadała również za całość wizerunku partii politycznej Nowoczesna w mediach społecznościowych oraz wspierała media relations ugrupowania. Jako trenerka wizerunku w mediach tradycyjnych i online współpracowała ze Stowarzyszeniem Kongres Kobiet, Fundacją Szkoła Liderów Politycznych, Fundacją im. Lesława A. Pagi. Pracowała również w biurze public relations z rzecznikiem Poczty Polskiej. Ma również doświadczenie dziennikarskie – pracowała w redakcjach telewizyjnych, prasowych i radiowych.

W zarządzie PSPR Przybylska zajmuje się w szczególności kwestiami edukacji oraz współpracą stowarzyszenia ze środowiskiem akademickim. 

Renata Poreda obecnie pracuje jako PR Manager w ASTOR (Automatyka Sterowanie Transmisja Oprogramowanie Robotyka). Ma ponad 20-letnie doświadczenie w marketingu, public relations, komunikacji, CSR i relacjach z mediami. Od ponad dziewięciu lat związana jest z branżą automatyki i robotyki.  Jest także rzeczniczką prasową Związku Pracodawców Forum Automatyki i Robotyki Polskiej, inicjatywy polskich firm związanych z branżą automatyki i robotyki. Pełni też funkcję redaktor naczelnej pism „Biznes i Produkcja” oraz „Biznes i Produkcja Podcast”. Z wykształcenia jest filologiem, a także absolwentką podyplomowych studiów w zakresie public relations (UJ) oraz marketingu w sieci (WSE im. ks. J. Tischnera). Ukończyła również program brytyjskiego instytutu „The Chartered Institute of Marketing”, prowadzony w Polsce przez Questus – akredytowane centrum egzaminacyjne.

Poreda w Polskim Stowarzyszeniu Public Relations zainicjowała i zorganizowała jedną z edycji PR Regionów.

Mykhailo Krasiuk to z kolei pochodzący z Ukrainy doradca ds. komunikacji z 17-letnim doświadczeniem. Od pięciu lat działa w Polsce jako doradca dla firm z branż spożywczej, przemysłu morskiego, nowych technologii i energii odnawialnej, NGO i samorządów. Ma na koncie ponad 100 skutecznie zrealizowanych projektów w obszarach public affairs, komunikacji korporacyjnej, marketingowej i politycznej.

W poprzednim zarządzie PSPR, obok Luizy Jurgiel-Żyły, zasiadali Bartosz Milczarczyk (wiceprezes), Cyprian Maciejewski (wiceprezes), Roksana Obuchowska i Żaneta Przybylska.

PSPR w marcu 2023 wybrał także nowy skład Rady Nadzorczej. Członkami organu zostali: Maria Buszman (prezes Buszman. Komunikacja Doradztwo Badania Strategie oraz wykładowca), Anna Kiryjow-Radzka(prezes Stowarzyszenia „PRom”), Bartosz Milczarczyk (wicedyrektorem Stołecznego Biura Turystyki), Michał Sobiło (właściciel agencji Icon Strategies) i Mateusz Witczyński (rzecznik prasowy Urzędu dzielnicy Wola miasta stołecznego Warszawy, doradca).

Radę nadzorczą minionej kadencji stanowili: Maria Buszman, Anna Kiryjow-Radzka, Jan Matysik (prezes zarządu agencji Cumulus PR), Michał Sobiło, Mateusz Witczyński.

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin