.

 

Pracownicy Komisji Europejskiej i Rady UE muszą usunąć TikToka

dodano: 
24.02.2023
komentarzy: 
0

Komisja Europejska i Rada UE zakazały pracownikom korzystania z TikToka – podaje politico.eu. Chodzi o kwestię bezpieczeństwa.

23 lutego 2023 roku pracownicy otrzymali polecenie usunięcia TikToka ze swoich urządzeń służbowych oraz osobistych, jeśli mają na nich zainstalowane aplikacje związane z pracą – przekazuje źródło. Mają czas do 15 marca.

Zakaz obejmuje ok. 32 tys. pracowników Komisji Europejskiej oraz 3,1 tys. urzędników Rady UE. Alternatywnie, mogą oni usunąć aplikacje związane z pracą ze swoich telefonów osobistych, jeśli chcą zachować dostęp do TikToka – czytamy.

Europejskie rządy są coraz bardziej zaniepokojone dowodami na to, że chińskie firmy technologiczne pomagają Komunistycznej Partii Chin i jej służbom wywiadowczym w gromadzeniu danych na całym świecie, ze szczególnym uwzględnieniem celów politycznych i tych związanych z bezpieczeństwem – donosi źródło.

Rzecznicy Komisji Europejskiej, Eric Mamer i Sonya Gospodinova, powiedzieli, że był to wynik „dokładnej analizy”, ale odmówili dalszego komentarza – informuje politico.eu. Rzecznik TikToka przekazał natomiast, że „jest rozczarowany tą decyzją”, uważa ją za błędną i opartą na „fundamentalnych nieporozumieniach” – czytamy dalej. (bs)

Czytaj też: Rządowa agencja w USA zabrania używania TikToka

Źródło:

politico.eu, Jamil Anderlini, Clothilde Goujard, Brussels moves to ban Eurocrats from using TikTok, 23.02.2023
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin