.

 

Radny z Sosnowca z lepszym wynikiem niż Włodzimierz Czarzasty. Czym Łukasz Litewka przekonał wyborców?

dodano: 
17.10.2023
komentarzy: 
0

Łukasz Litewka z Nowej Lewicy, debiutant w wyborach parlamentarnych, kandydat z ostatnim miejscem na liście, zdobył mandat posła i uzyskał lepszy wynik niż wieloletni politycy partii, w tym startujący z pierwszego miejsca w tym samym komitecie Włodzimierz Czarzasty – opisuje tvn24.pl. Jak czytamy, 34-letni radny od dziesięciu lat budował swoją pozycję wśród lokalnej społeczności realnym działaniem.

Litewka w skali kraju w bezwzględnej liczbie głosów otrzymał lepszy wynik niż Joanna Scheuring-Wielgus czy Krzysztof Śmiszek, a po przeliczeniu głosów na procenty był najlepszy – wskazuje źródło. Co więcej, jego wynik był dwukrotnie wyższy niż pierwszego na liście Włodzimierza Czarzastego, który zdobył 22 332 głosów.

Łukasz Litewka z wykształcenia jest socjologiem, pracuje jako specjalista w Zakładzie Oczyszczania Miasta Mysłowice – opisuje źródło. Jest też radnym i działaczem społecznym. Popularność zdobył dzięki aktywności w mediach społecznościowych – tam organizował m.in. zbiórki charytatywne czy aktywizował lokalną społeczność.

Jak czytamy, dziesięć lat temu Litewka po raz pierwszy startował do rady miasta. Wtedy zamiast drukować plakaty, zdecydował się malować ławki, a także – odwiedzać mieszkańców, by się przedstawić i zostawić swój numer. Nie zniechęciło go to, że był postrzegany m.in. jako sprzedawca – opisuje tvn24.pl.  

W drugiej kampanii samorządowej postawił na banery, a po wyborach przeznaczył je do ocieplenia bud w schronisku dla zwierząt.

W tegorocznych wyborach, tym razem do Sejmu, również postanowił wyeksponować swoją troskę o zwierzęta. Na banerach obok swojego zdjęcia pokazał fotografie psów, które czekają na nowe domy.

Źródło: facebook.com/llitewka

Źródło: facebook.com/llitewka

Za pomocą mediów społecznościowych pośredniczył też w kontakcie między osobami, które mają coś do przekazania dla bardziej potrzebujących czy nagłaśniał zbiórki – czytamy dalej. (mb)

Źródło:

tvn24.pl, Ostatnie miejsce i mandat z jednym najlepszych wyników Nowej Lewicy. Do Sejmu wchodzi też Czarzasty, 17.10.2023/ Zdjęcie główne: facebook.com/llitewka
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin