Rafał Jemielita i Jarosław Maznas PR-owcami Suzuki w Polsce

dodano: 
14.02.2022
komentarzy: 
0

Z początkiem lutego 2022 roku Rafał Jemielita i Jarosław Maznas – dziennikarze motoryzacyjni i dotychczasowi ambasadorowie Suzuki w Polsce – zostali PR-owcami japońskiej marki.

Dwa lata temu Rafał Jemielita i Jarosław Maznas zostali ambasadorami Suzuki Motor Poland i bohaterami kampanii reklamowej „Suzuki Show. Czas hybryd”, obejmującej spoty telewizyjne, kinowe i radiowe, a także materiały wideo do social mediów.

W ramach PR Teamu Suzuki są odpowiedzialni za realizację działań związanych z wizerunkiem oraz public relations marki. Rafał Jemielita pełni funkcję rzecznika prasowego i odpowiada za relacje zewnętrzne, a we wszystkich zadaniach wspiera go Jarosław Maznas.

Ich zadaniem będzie także promowanie zaangażowania marki w sponsoring dla rozwoju polskiego boksu, koszykarskiej ligi, piłki nożnej oraz piłki ręcznej.

„Obaj panowie mają duże doświadczenie telewizyjne, pracowali w największych tytułach prasowych i w wielu mediach elektronicznych. Jako ambasadorowie marki zdecydowanie wpłynęli na wzmocnienie naszego wizerunku. Dlatego postanowiliśmy rozszerzyć współpracę i zaprosić ten dziennikarski duet do wspólnego budowania komunikacji całej gamy Suzuki, od samochodów przez motocykle po silniki zaburtowe. Rafał i Jarek nie tylko znają i rozumieją rynek, ale też cieszą się opinią wyważonych ekspertów” – komentuje Piotr Dulnik, prezes Suzuki Motor Poland.

Rafał Jemielita to „człowiek pióra, mikrofonu oraz kamery, klasyczny petrolhead”. Przez blisko 20 lat był dziennikarzem polskiej edycji „Playboya”, później pracował z kolei w miesięczniku „Twój Styl”. Przez dziesięć lat tworzył obsadę Automaniaka i występował w kilku programach na antenie TVN Turbo. Publikował m.in. w magazynach „Focus”, „Twój Styl Man”, „Cars” oraz „Motomagazyn”. Jego felietony drukuje „Menadżer Floty”. Jemielita był redaktorem naczelnym portalu autostuff.pl, jest także autorem książki „Crash historie, czyli wypadki zmieniają świat”.

Jarosław Maznas ma ponad 30 lat doświadczenia w dziennikarstwie motoryzacyjnym. Zaczynał w Polskim Radiu Wrocław jako reporter oraz w programie Radio Kierowców Program I PR. Pracował w „Auto International” oraz „Auto Motor i Sport”. W latach 2006-2011 był redaktorem naczelnym miesięcznika „Auto Moto”, a następnie miesięcznika „Cars – Magazyn o Samochodach”. Zdobywał doświadczenie także jako prezenter telewizyjny w TVP 2, Tele 5 oraz TVN Turbo. Z ostatnią stacją współpracował jako prezenter m.in. przy realizacji programu Automaniak.

Wcześniej w Suzuki funkcjonował dział PR, jednak nowością jest to, że będą w nim pracować dziennikarze. „Nie chodzi tu bynajmniej o żadne »przechodzenie na inną stronę barykady«, ale raczej o świeże spojrzenie na publikowane treści czy materiały przygotowywane specjalnie dla szeroko rozumianych mediów elektronicznych” – tłumaczy Rafał Jemielita. (mb)

Zdjęcie główne: od lewej Jarosław Maznas, Piotr Dulnik, prezes Suzuki Motor Poland, oraz Rafał Jemielita

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin