.

 

Rosyjskie Stowarzyszenie Agencji PR zawieszone w ICCO

dodano: 
01.03.2022
komentarzy: 
0

ICCO podjęło decyzję o zawieszeniu ze skutkiem natychmiastowym członkostwa Rosyjskiego Stowarzyszenia Agencji PR. Powodem jest atak Rosji na Ukrainę.

28 lutego 2022 roku Międzynarodowa Organizacja Konsultantów do Spraw Komunikacji (ICCO) – do której od 2001 roku należy Związek Firm PR – zawiesiła członkostwo Rosyjskiego Związku Firm Konsultingowych Public Relations (AKOS). Organizacja została zawieszona w prawach członka ze skutkiem natychmiastowym na czas nieokreślony, ze skutkiem natychmiastowym.

Grzegorz Szczepański, wiceprezes ICCO oraz CEO Hill+Knowlton Strategies, mówi: „Moralnym nakazem każdego konsultanta PR powinien być sprzeciw wobec wszelkich aktów terroru dodatkowo wspieranych potężną machiną dezinformacji. To jest pierwsza taka decyzja w historii ICCO, która nastąpiła wskutek pasywności rosyjskiego środowiska public relations wobec niespotykanej od dziesięcioleci agresji militarnej i informacyjnej prowadzonej przez władze tego kraju”.

Decyzja, która zapadła w wyniku głosowania na spotkaniu Executive Committee ICCO, „jest następstwem nielegalnej inwazji Rosji na Ukrainę, a także rażącego naruszenia prawa międzynarodowego”.

Władze ICCO mają obawy o niezdystansowanie się rosyjskiej organizacji od działań tamtejszego rządu. „Międzynarodowa Organizacja Konsultantów do Spraw Komunikacji została założona i działa w oparciu o zasady prawdy, zaufania oraz uczciwości. Podjęta decyzja wynika z przekonania, że prawo międzynarodowe i prawa człowieka muszą być zawsze respektowane. Co jest również spójne z szerszą falą międzynarodowych sankcji wobec Rosji” – przekazuje organizacja. (mb)

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin