.

 

„Ruch! Sport! Dialog!” – rusza projekt GO4NGO

dodano: 
29.03.2022
komentarzy: 
0

Fundacja Pro NGO rozpoczyna realizację nowego projektu, który ma ułatwić budowanie relacji biznesu z trzecim sektorem – GO4NGO. Projekt jest nastawiony na dialog i budowanie relacji przy dobrej zabawie. Zadaniem uczestników – przedstawiciela firmy i organizacji pozarządowej – będzie podjęcie wspólnie dowolnej aktywności.

„Organizacje pozarządowe, zwłaszcza te mniejsze, które działają lokalnie, mają problem z nawiązywaniem kontaktu z biznesem, co wynika z ograniczonych zasobów ludzkich i braku wiedzy w tym obszarze” – przekazują autorzy projektu. Inicjatywa ma dać NGO’som impuls, który pozwoli „przełamać lody i wyjść z inicjatywą”. Spotkanie przedstawicieli obu środowisk ma być punktem wyjścia do poznania siebie nawzajem i zrozumienia potrzeb i oczekiwań każdej ze stron.

„Taki niecodzienny rodzaj wolontariatu niesie wiele korzyści pracownikom. Organizacje pozarządowe, które pomagają innym bezinteresownie, to przykład do naśladowania, a możliwość spotkania z taką osobą to ciekawe i inspirujące doświadczenie. Wielu pracowników, którzy angażują się w wolontariat, nie ma pojęcia, jak wygląda praca w organizacji pozarządowej »od środka«, teraz mają szansę się o tym przekonać i poznać ciekawych ludzi” – przekazuje Fundacja Pro NGO.

Projekt ma pozwolić zaangażować pracownika w kreowanie działań wokół społeczności firmy, rozwijać w organizacji inicjatywy oddolne oraz realnie oddziaływać na otoczenie i lokalne społeczeństwo. „Jest to możliwe dzięki wspólnej kawie, wyjściu na spacer czy wspólnej jeździe na rowerze. W tak prosty sposób można razem zainicjować ciekawą aktywność i w sportowym duchu przełamać barierę, jaka w wielu przypadkach występuje pomiędzy firmą a NGO” – podkreślają organizatorzy. Pracownicy zyskają okazję, by zobaczyć, jak wygląda codzienność w organizacji, którą lubią bądź wspierają czy wspólnie zrobić coś dla jej beneficjentów organizacji.

„Wolontariat pracowniczy w Grupie Enea funkcjonuje od 10 lat. Przez ten czas udało się zrealizować wiele dużych i małych przedsięwzięć i akcji. Społeczność wolontariuszy w Enei tworzy dziś ponad 400 pracowników. To osoby z różnych środowisk, często nie współpracujące ze sobą na co dzień, które bezinteresownie włączają się w projekty edukacyjne, sportowe, kulturalne czy ekologiczne. Zaangażowanie się w projekt GO4NGO daje pracownikom kolejną szansę na poznanie organizacji, które funkcjonują w ich środowiskach, długofalowo poszerzając współpracę między NGO a biznesem” – mówi Joanna Mularczyk, kierownik biura społecznej odpowiedzialności biznesu w Grupie ENEA.

Szczegółowe informacje o projekcie można znaleźć na stronie.

PRoto.pl jest patronem medialnym projektu. 

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin