.

Sąd Najwyższy rozpatrzy sprawę dotyczącą znaku towarowego „Jack Daniel's”

dodano: 
23.11.2022
komentarzy: 
0

Sąd Najwyższy 21 listopada 2022 roku zgodził się na rozpatrzenie sporu o znak towarowy, wniesionego przez producenta whiskey Jack Daniel's przeciwko VIP Products, firmie z siedzibą w Arizonie, która sprzedaje produkty naśladujące butelki po trunkach, piwie, winie i napojach gazowanych – informuje cnbc.com. 

Zabawka, o której mowa, to Bad Spaniels Silly Squeaker, która przypomina charakterystyczną dla Jacka Danielsa butelkę „Old No. 7 Black Label Tennessee Whiskey”. Na froncie zabawki znajduje się obrazek spaniela oraz podpis, wyraźnie odnoszący się do butelki popularnego alkoholu – „Old No. 2 on Your Tennesse Carpet” – czytamy.

Zabawka, sprzedawana online za około 17 dol., posiada umieszczony na dole opakowania mały napis: „Ten produkt nie jest związany z Jack Daniel’s Distillery”.

Jack Daniel's twierdzi, że VIP Products narusza federalne prawo dotyczące znaków towarowych i może wprowadzać w błąd kupujących, a VIP Products argumentuje, że zabawka jest „dziełem ekspresyjnym” zgodnie z ochroną wynikającą z pierwszej poprawki.

W orzeczeniu z 2020 roku Sąd Apelacyjny w Stanach Zjednoczonych opowiedział się po stronie VIP Products, co skłoniło firmę Jack Daniel's do zwrócenia się o dalszą pomoc do Sądu Najwyższego – przypomina cnbc.com. 

Jak czytamy, sąd wysłucha argumentów firmy na początku przyszłego roku. 

W 2008 roku firma VIP Products przegrała podobną sprawę, wytoczoną przez producenta piwa Anheuser-Busch, który pozwał firmę za zabawkę oznaczoną jako „ButtWiper”.

VIP Products odmówił komentarza we wtorek ze względu na toczące się postępowanie sądowe. (zd)

Źródło zdjęcia głównego: mydogtoy.com

Źródło:

cnbc.com, Supreme Court agrees to hear Jack Daniel’s trademark case against dog toy company, 22.11.2022
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin