.

 

Twórca ChatGPT potwierdza rozpoczęcie współpracy z Microsoftem

dodano: 
20.11.2023
komentarzy: 
0

Ostatnio głośno było o tym, że Sam Altman – współzałożyciel i dyrektor generalny OpenAI, firmy, która stworzyła ChatGPT – został zwolniony z organizacji. 20 listopada 2023 roku poinformował on natomiast, że dołączy do Miscosoftu. Swoją decyzją podzielił się na platformie X (dawniej Twitter) – podaje money.pl.

Altman odpowiedział bowiem na posta, w którym dyrektor generalny Microsoftu Satya Nadella poinformował o jego dołączeniu do zespołu badawczego, zajmującego się zaawansowaną sztuczną inteligencją – czytamy.

Źródło: twitter.com/sama

Nadella napisał również, że „nie mogą się doczekać poznania Emmetta Sheara i nowego zespołu kierowniczego OAI oraz współpracy z nimi", co może stanowić nieformalne potwierdzenie nominacji Sheara na nowego dyrektora generalnego OpenAI – przekazuje źródło.

Nieoficjalnym powodem zwolnienia Altmana ze stanowiska szefa OpenAI miał być zbyt szybki rozwój sztucznej inteligencji, a co za tym idzie – niepokój o bezpieczeństwo AI – informuje money.pl, powołując się na bloomerg.com i nytimes.com.

Znaczenie mógł mieć również konflikt Altmana z Ilyą Sutskeverem – głównym badaczem, współzałożycielem firmy i członkiem zarządu – czytamy. Według naukowca, Altman nie skupiał się wystarczająco mocno na aspekcie potencjalnego niebezpieczeństwa technologii stworzonej przez organizację. Obawiano się ekspansji spółki, uważając ją za »niekontrolowaną, może nawet niebezpieczną«” – podaje money.pl za bloomerg.com. (an)

Źródło:

money.pl, Sam Altman dołączy do Microsoftu. Twórca ChatGPT nie wróci do OpenAI, 20.11.2023
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin