.

Treści o charakterze seksualnym i fałszywe konta to najczęściej wykrywane naruszenia na TikToku

dodano: 
01.07.2022
komentarzy: 
0

30 czerwca 2022 roku Tiktok opublikował raport na temat egzekwowania zasad społeczności. Przedstawia on działania podjęte w pierwszym kwartale 2022 roku, chroniące użytkowników platformy przed szkodliwymi treściami.

Przeszło 102,3 mln filmów zostało usuniętych z TikToka za naruszenie zasad społeczności lub warunków świadczenia usług, a 95,1 proc. usunięto, zanim zostały przez kogokolwiek zgłoszone. Dla porównania, w poprzednim kwartale usunięto ponad 85,8 mln filmów.

Z raportu wynika, że najczęstszymi powodami skasowania treści z platformy, prócz dbania o bezpieczeństwo najmłodszych użytkowników, które na wykresie zajmuje największy odsetek, były nielegalna działalność i towary podlegające ograniczeniom obrotu oraz nagość i czynności seksualne dorosłych. Najmniej usuniętych filmów naruszało zasadę rzetelności i autentyczności (maksymalnie 3 proc. filmów w każdym kwartale).

Źródło: tiktok.com

Jak podaje TikTok, 90 proc. usuniętych treści nie zostało przez nikogo wyświetlonych.

Platforma zareagowała również na wojnę w Ukrainie. Jak czytamy na stronie tiktok.com: „Wojna oznaczała dla nas konieczność zmierzenia się ze złożonym i szybko zmieniającym się otoczeniem. Zwiększyliśmy wydatki na współpracę z partnerami fact-checkingowymi, którzy pomagają w ocenie wiarygodności treści. Wciąż doskonalimy nasze metody weryfikacji, aby szybciej podejmować działania przeciwko kontom, które próbują oszukać lub wprowadzić w błąd naszą społeczność za pomocą nieautentycznych relacji na żywo i filmów. Uruchomiliśmy również pilotażową wersję naszej polityki dotyczącej mediów kontrolowanych przez państwo, oznaczając treści pochodzące z niektórych kont, aby dostarczyć widzom ważne informacje o kontekście treści”.

Od 24 lutego 2022 do końca pierwszego kwartału TikTok podjął rozmaite kroki mające na celu ochronę społeczności, np. usunięcie ponad 41 filmów, z których 87 proc. naruszało zasady dotyczące szkodliwych dezinformacji czy oznaczenie treści z 49 rosyjskich kont kontrolowanych przez państwo. (zd)

Źródło:

tiktok.com, Raport Egzekwowania Zasad Społeczności, 1.07.2022
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin