.

 

TikTok wprowadza narzędzia, które pomogą zadbać o zdrowie psychiczne

dodano: 
21.10.2021
komentarzy: 
0

Biuro prasowe TikToka poinformowało, że platforma udostępniła nowe narzędzia, które mają na celu pomóc użytkownikom w dbaniu o zdrowie psychiczne i komfort.

Na platformie udostępniono specjalny poradnik zawierający wskazówki, jak wspierać osoby zmagające się z problemami natury psychicznej. Zaktualizowane narzędzia wsparcia zostały opracowane we współpracy z takimi instytucjami jak National Eating Disorders Association, National Eating Disorder Information Centre, Butterfly Foundation i Bodywhys. Treść poradnika jest dostępna w centrum bezpieczeństwa TikToka – czytamy w komunikacie.

Co więcej, przy wyszukiwaniu hashtagów związanych z jedzeniem lub haseł powiązanych z samobójstwem i samookaleczeniem wyświetlany jest komunikat społeczny. Zachęca on do troski o siebie lub osoby ze swojego otoczenia. Jest w nim również przekierowanie do nowego przewodnika w dopasowanym do odbiorcy języku, zawierającego niezbędne informacje, wskazówki i porady dotyczące zaburzeń odżywiania czy radzenia sobie w kryzysie psychicznym.  

Od września 2021 roku TikTok wprowadził blokadę treści, które można uznać za niepokojące, drastyczne lub przerażające. Użytkownik ma możliwość wyświetlenia filmu dopiero po wyrażeniu chęci odtworzenia materiału. Treści o takim charakterze nie wyświetlają się też na stronie głównej w kanale „Dla Ciebie”. (as)

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin