.

 

Twitter chce dać użytkownikom możliwość „wykreślenia się” z tweetów

dodano: 
15.06.2021
komentarzy: 
0

Twitter chce dać użytkownikom większą kontrolę nad tym, kto oznacza ich we wpisach. Serwis umożliwi „wykreślenie się” z tweetów – opisuje engadget.com.

Jak czytamy, Twitter sprawdza nowy sposób zapobiegania niechcianym kontaktom na platformie. Testowane narzędzia mają uniemożliwić wspominanie we wpisach bez blokowania lub wyciszania.

Źródło podaje, że funkcje opisane zostały przez twórcę produktu w Twitterze, Dominica Camozziego, jako „wczesne koncepcje”. Miałyby one dać użytkownikom możliwość „wykreślenia się” z tweeta, w którym zostali oznaczeni, i kontrolowania, kto może wspomnieć ich w przyszłych wpisach, bez konieczności bezpośredniego blokowania kont. Możliwe miałoby być także zablokowanie wszelkich nowych wzmianek przez określoną liczbę dni – czytamy dalej.

Narzędzie wydaje się podobne do tego, które pozwala użytkownikom ograniczyć możliwość odpowiadania na tweety. Czytamy jednak, że w tym przypadku z funkcji można byłoby skorzystać po fakcie, a nie przed wysłaniem tweeta. Funkcja odrzucania oznaczeń może pomóc w niwelowaniu niektórych toksycznych zachowań, które często prowadzą do nękania w serwisie – pisze źródło.

Jak czytamy, z udostępnionych podglądów narzędzia wynika, że aplikacja mogłaby powiadomić użytkownika, kiedy otrzymałby dużo wzmianek. Z powiadomienia mógłby on przejść do ustawień i zmienić grono osób, które mogą go oznaczać, lub je zablokować. Nowe narzędzie mogłoby więc chronić użytkowników przed koniecznością przeglądania masy nieprzyjaznych odpowiedzi lub ręcznym blokowaniem czy wyciszaniem setek kont.

Nie wiadomo kiedy – ani czy w ogóle – narzędzie zostanie udostępnione użytkownikom, Twitter sprawdza obecnie informacje zwrotne na temat pomysłu – czytamy. (mb)

Źródło:

Źródło: engadget.com, Twitter might let you ‘unmention’ yourself from tweets, K.Bell, 15.06.2021
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin