Twitter chce ułatwić dostęp do najnowszych tweetów

dodano: 
13.10.2021
komentarzy: 
0

Twitter testuje nową opcję, która pozwoli na przełączanie się między dwoma kanałami w bardzo prosty sposób. Użytkownik może wybrać, czy chce widzieć najpierw najpopularniejsze czy najnowsze tweety, przesuwając palcem w prawo czy w lewo – informuje socialmediatoday.com.

Jak czytamy, możliwość wyświetlania postów chronologicznie nie jest technicznie niczym nowym, ponieważ już od 2018 roku dotykając górnej ikony „gwiazd” można przechodzić do trybu pokazywania najnowszych tweetów.

Dalej czytamy, że przejście Twittera na domyślny kanał algorytmu, prezentujący te informacje, które wzbudzą największe zaangażowanie i tych dopasowanych do osobistych zachowań w aplikacji było skuteczne, jednak wielu użytkowników Twittera uważało, że kanał zdefiniowany przez algorytm jest sprzeczny z głównymi założeniami serwisu, czyli prezentowaniem najnowszych wiadomości i ich aktualizacja w czasie rzeczywistym.

Źródło uważa, że zmiana nie jest poważna, ale z pewnością przyczyni się ona do zapewnienia szybszego i łatwiejszego dostępu do najnowszych tweetów.

Dalej źródło dodaje, że podjęte przez Twittera działania mogą mieć związek z ostatnimi kontrowersjami wokół Facebooka. Frances Hyaugen powiedziała komisji senackiej, że jej zdaniem algorytm kanału informacyjnego Facebooka jest szkodliwy, a jego modyfikacja lub jego usunięcie przyczyniłaby się do polepszenia zaangażowania w aplikację. Socialmediatoday.com przypuszcza, że z tego względu Twitter postanowił ułatwić użytkownikom przeglądanie treści zgodnie z własnym uznaniem, a nie tylko w sposób narzucony przez algorytm. (mb)

Źródło:

socialmediatoday.com, Twitter Looks to Make it Easier to Access a Chronological Feed of the Latest Tweets, Andrew Hutchinson, 12.10.2021
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin