.

 

Twitter pracuje nad funkcją notatek

dodano: 
23.06.2022
komentarzy: 
0

Twitter testuje nową funkcję pod nazwą „notatki” – podaje theverge.com.

Jak opisuje źródło, serwis społecznościowy poinformował, że narzędzie jest obecnie dostępne dla wybranej grupy osób w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Kanadzie i Ghanie, a użytkownicy z innych krajów mogą czytać notatki w serwisie.

Użytkownicy, którzy mogą już używać nowej funkcji, mają możliwość dodawania w serwisie dłuższych wpisów wzbogaconych o multimedia, takie jak filmy i obrazy – czytamy.

Źródło: twitter.com/TwitterWrite

Jak czytamy dalej, w maju 2022 roku badaczka aplikacji Jane Manchun Wong udostępniła zrzuty ekranu z funkcją „notatki”, a więcej informacji o nowej opcji podał już w kwietniu 2022 roku inny badacz Twittera, Nima Owji, który pokazał użytkownikom opcję udostępniania postów swoim obserwatorom lub tworzenia samodzielnych linków do tweetów do udostępniania w innym miejscu w sieci.

Źródło zauważa, że dodanie dłuższej formy wpisów na Twitterze może drastycznie zmienić charakter platformy, który od dawna jest definiowany przez krótkie formy (początkowo tweety miały maksymalnie 140 znaków, zanim zwiększono limit do 280 znaków w 2017 roku).

Dodając opcję dłuższej formy wpisów do swojej platformy, Twitter może pozyskać większą wartość tych postów – ocenia theverge.com. Publikowanie artykułów lub notatek bezpośrednio na Twitterze, a nie przez odnośniki i linki, może spowodować pozycjonowanie tekstu w celach marketingowych – czytamy. (bs)

Źródło:

Źródło: theverge.com, Twitter confirms it’s working on a built-in Notes feature, James Vincent, 22.06.2022
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin