.

Uniwersytet Warszawski reaguje na petycję o usunięcie jednego ze studentów

dodano: 
07.03.2023
komentarzy: 
0

Daria Brzezicka, rzeczniczka Unii Europejskich Demokratów oraz studentka prawa na Uniwersytecie Warszawskim, skierowała do rektora uczelni list otwarty, w którym wnosi o wszczęcie postępowania przeciwko Oskarowi Szafarowiczowi – informuje portal wydarzenia.interia.pl.

Jak czytamy, Brzezicka pisze, że Szafarowicz, student UW i współtwórca kanału „Okiem Młodych” na TikToku, przyczynił się do nagonki na rodzinę posłanki PO, Małgorzaty Filiks, która poinformowała 17 lutego 2023 roku o śmierci swojego syna Mikołaja. Źródło przypomina, że Radio Szczecin kilka miesięcy temu przedstawiło sprawę skazanego za pedofilię byłego pełnomocnika marszałka województwa zachodniopomorskiego do spraw uzależnień. Ujawniono, że jedną z ofiar był syn znanej parlamentarzystki – czytamy.

Brzezicka w liście do rektora UW pisze m.in., że Szafarowicz na swoim koncie na Twitterze, po odkryciu, o kogo chodzi, zachęcał do rozsyłana danych ofiary oraz oskarżał posłankę o „tuszowanie sprawy”.

Źródło: twitter.com/DBrzezicka

Źródło: twitter.com/DBrzezicka

Źródło: twitter.com/DBrzezicka

Uniwersytet Warszawski opublikował oświadczenie, w którym zapewnił, że podjęto już stosowne kroki dla wyjaśnienia tej sprawy.

Źródło: uw.edu.pl

W sprawie usunięcia Szafarowicza z uczelni powstała także petycja, pod którą podpisało się ponad 23 tys. osób (stan na 07.03.2023).

Dalej źródło informuje, że Oskar Szafarowicz odniósł się do sprawy i powiedział, że „mierzy się z falą hejtu, a jego rodzice mają otrzymywać groźby śmierci”. (bs)

Źródło:

wydarzenia.interia.pl, Petycja o usunięcie Oskara Szafarowicza z uczelni. Jest reakcja UW, 06.03.2023/ Zdjęcie główne: tiktok.com/okiemmlodych2023
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin