.

Współzałożyciele Instagrama stworzyli nową aplikację

dodano: 
02.02.2023
komentarzy: 
0

Kevin Systrom i Mike Krieger, współzałożyciele Instagrama, stworzyli nową platformę społecznościową Artifact, która ma służyć do czytania spersonalizowanych wiadomości i artykułów – informuje techcrunch.com.

Jak czytamy, Artifact jest opisywane jako aplikacja do czytania wiadomości z elementami społecznościowymi, które mają pozwolić użytkownikom omawiać wybrane artykuły ze znajomymi. Dodatkowo, platforma ma działać na zasadzie algorytmu, który z czasem będzie podpowiadał newsy dostosowane do zainteresowań użytkownika.

Twórcy zapowiadają także takie funkcje jak: osobne kanały dla artykułów opublikowanych przez osoby, które dane użytkownik obserwuje, wraz z ich komentarzami, oraz skrzynkę odbiorczą do bardziej prywatnych dyskusji na temat wpisów. Wiadomości będą pochodzić z dużych, popularnych stron, jak na przykład „The New York Times”, ale także z mniejszych witryn – podaje źródło.

Techcrunch.com zauważa, że opis aplikacji może wskazywać na podobieństwo do „Czytnika Google”, serwisu do czytania wiadomości RSS, którą Google zamknęło w 2013 roku. Dalej czytamy, że istnieją już podobne platformy.

Źródło dodaje, że Kevin Systrom i Mike Krieger, którzy odeszli z Instagrama w 2018 roku, będą prawdopodobnie konkurować także z Metą, której serwisy coraz częściej służą użytkownikom do pozyskiwania wiadomości.

Czytaj też: Instagram i TikTok zastępują młodym ludziom wyszukiwarkę

Aplikacja nie jest jeszcze ogólnodostępna, ale użytkownicy w Stanach Zjednoczonych mogą zapisać się już na listę oczekujących za pomocą numeru telefonu – czytamy dalej. (bs)

Źródło:

techcrunch.com, Instagram’s co-founders introduce a new social app…for news reading, 31.01.2023
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin