.

 

Zapadł wyrok w sprawie Maffashion i Macieja Musiała. Chodzi o reklamowanie alkoholu

dodano: 
07.07.2023
komentarzy: 
0

Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy wydał wyrok nakazowy w sprawie aktora Macieja Musiała i inluencerki Julii Kuczyńskiej, znanej jako Maffashion. Skazał ich na karę grzywny za reklamowanie alkoholu w Internecie – informuje businessinsider.com.pl.

Jak podaje źródło, rzecznik Prokutratury Okręgowej w Warszawie Szymon Banna przekazał 7 lipca 2023 roku, że Musiał ma zapłacić 15 tys. zł grzywny, z kolei Kuczyńska została ukarana grzywną w wysokości 10 tys. zł.  Ponadto celebryci będą musieli ponieść koszty procesu.

Jak informowaliśmy, w kwietniu 2023 roku influenc erka i aktor zostali oskarżeni o złamanie przepisów ustawy o wychowaniu w trzeźwości i o przeciwdziałaniu alkoholizmowi. Prokuratura Rejonowa Warszawa-Ochota w Warszawie skierowała akt oskarżenia w sprawie promowania alkoholu w Internecie.

Podczas postępowania ustalono, że Maciej Musiał 31 sierpnia 2021 roku oraz 6 lipca 2022 roku reklamował  publicznie na Instagramie szkocką whisky i włoskie piwo. Kuczyńska z kolei reklamowała włoskie piwo, również na Instagramie, w czerwcu 2022 roku.

„Sąd, wydając wyrok nakazowy, uznał, że na podstawie zebranych przez Prokuraturę dowodów okoliczności czynu i wina oskarżonych nie budzi wątpliwości” – pisze źródło. Jak dalej czytamy, wyrok nie jest prawomocny – celebry ci mają możliwość złożenia sprzeciwu. (mb)

Czytaj też: To niepicie jest teraz modne. Wywiad z tiktokerką Martą Markiewicz, organizatorką SobeRave'ów

Źródło:

businessinsider.com.pl, Maciej Musiał i Maffashion skazani za reklamowanie alkoholu. Muszą zapłacić grzywnę, 07.07.2023/ Zdjęcie główne: Źródło: instagram.com/maffashion_official
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin