.

 

ZFPR angażuje się w inicjatywę UCSN

dodano: 
30.03.2022
komentarzy: 
0

ICCO i PRCA tworzą wspólny projekt, który ma na celu pomoc Ukrainie. ZFPR przyłącza się do inicjatywy.

Pod koniec marca 2022 roku Międzynarodowa Organizacja Konsultantów do Spraw Komunikacji (ICCO) i Stowarzyszenie Public Relations i Komunikacji (PRCA) z Londynu ogłosiły wspólną inicjatywę na rzecz profesjonalnej pomocy branży public relations Ukrainie – The Ukraine Communications Support Network (UCSN). Do projektu przyłącza się Związek Firm Public Relations.

Celem inicjatywy jest koordynacja działań komunikacyjnych realizowanych pro bono dla obywateli Ukrainy przez agencje lub profesjonalistów PR z całej branży. Ma to zapewnić profesjonalne i przemyślane wsparcie.

Twórcy akcji zapraszają PR-owców z całego świata do zaangażowania się i rekomendowania projektów, które mają wspierać Ukrainę w walce z rosyjskim najeźdźcą i osoby (szczególnie z ukraińskiej branży PR) dotknięte wojną. Zatwierdzaniem projektów zajmie się komitet zarządzający UCSN, złożony z wybitnych ukraińskich i międzynarodowych liderów komunikacji (w tym z Polski). Projekty te będą później promowane i udostępniane potrzebującym tego podmiotom z Ukrainy.

Propozycje projektów można zgłaszać w 12 kategoriach, takich jak m.in. promowanie międzynarodowego wsparcia dla uchodźców, przeciwdziałanie dezinformacji, wsparcie ciągłości dla ukraińskiej działalności biznesowej, przez formularz zamieszczony na stronie. Agencje i specjaliści z Polski mogą też zgłaszać już prowadzone inicjatywy lub pomysły bezpośrednio do ZFPR – przez kontakt z Katarzyną Rudzik, dyrektor biura związku: katarzyna.rudzik@zfpr.pl.

ZFPR oferuje też m.in. swoją pomoc w zakresie zapewnienia ciągłości działalności biznesowej ukraińskim podmiotom PR lub ich pracownikom, którzy znaleźli się w Polsce, m.in. przez udostępnienie przestrzeni biurowej z w pełni wyposażonymi miejscami do pracy.

UCSN zapowiada ścisłą współpracę z bazą wolontariuszy składającą się już z ponad 200 specjalistów i agencji zajmujących się komunikacją, dzięki czemu chce zapewnić praktyczne wsparcie, które szybko i skutecznie dotrze do potrzebujących. Każda firma albo osoba, której projekt zostanie wykorzystany przez UCSN, otrzyma tytuł „Member of the PRCA / ICCO Ukraine Communications Support Network” – zapowiadają organizatorzy akcji. (mb)

Zobacz też: PSPR zaprasza PR-owców z Ukrainy do bezpłatnego członkowstwa

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin