.

 

Zmiany w zarządzie SEC Newgate Polska. Na czele Maciej Powroźnik

dodano: 
08.12.2022
komentarzy: 
0

9 grudnia 2022 Dariusz Jarosz i Ewa Bałdyga złożyli rezygnację z zarządu agencji SEC Newgate Polska, wcześniej działającej jako Martis Consulting. Wcześniej sprzedali swoje udziały. Agencją pokieruje Maciej Powroźnik, dotychczasowy Communication Director.

W 2017 roku SEC zainwestował w polska agencję i przejął 60 proc. udziałów. Do sierpnia 2022 roku agencja działała pod nazwą Martis Consulting, kiedy to, podobnie jak inne firmy z grupy, przeszła rebranding na SEC Newgate Polska. Dariusz Jarosz i Ewa Bałdyga we wrześniu sprzedali pozostałe 40 proc. swoich udziałów. Z agencją byli związani od 15 lat.

Kierowanie agencją przejmuje Maciej Powroźnik, który pełnić będzie funkcję dyrektora zarządzającego SEC Newgate Polska. Z agencją związany jest od 2019 roku. Ma ponad 20 lat doświadczenia zawodowego, które zdobył w polskich firmach takich jak Grupa Lotos, Ciech czy MCI. Zajmował się takimi działaniami z zakresu komunikacji zewnętrznej i wewnętrznej, relacji inwestorskich, strategii, relacji międzynarodowych, government relations czy lobbingu. Przygotowywał i wprowadzał szereg strategii komunikacyjnych, w tym budował i wdrażał modele komunikacji kryzysowej dla firm operujących w skali międzynarodowej. Reprezentował polskie firmy na arenie międzynarodowej, współpracując m.in. z Atlantic Council czy Centre for Strategic and International Studies (CSIS).

Dariusz Jarosz i Ewa Bałdyga zajmą się nowymi projektami. „Jesteśmy doświadczonymi dziennikarzami o finansowym backgroundzie. Razem z Ewą Bałdygą zamierzamy obecnie skupić się na rozwoju silnego w sektorze zdrowia portalu informacyjnego politykazdrowotna.com. Drugim obszarem naszych zainteresowań jest ESG. Pracujemy nad nową formułą portalu esg.pl, który obecnie jest oparty o zasoby przejętego przez nas investgo.pl” – zapowiada Dariusz Jarosz. (mb)

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin