.

 

Iwona Kania rzeczniczką Ministerstwa Zdrowia

dodano: 
18.09.2023
komentarzy: 
0

Pod koniec sierpnia 2023 roku Iwona Kania została powołana na stanowisko rzeczniczki prasowej Ministerstwa Zdrowia i dyrektorki biura komunikacji resortu.

Wcześniej, przez ponad sześć lat, Kania pracowała w Państwowym Instytucie Medycznym Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Warszawie. Przez ostatni rok pełniła funkcję rzeczniczki prasowej szpitala. Była wówczas odpowiedzialna m.in. za tworzenie strategii komunikacji i polityki informacyjnej oraz nadzór nad jej realizacją, a także reprezentowanie instytucji w mediach. Wcześniej w PIM kierowała działem obsługi pacjenta.

Iwona Kania ma również doświadczenie jako logopeda. Ponadto jest wykładowcą akademickim na kierunkach logopedycznych i dziennikarskich.

Jest absolwentką Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego, logopedą oraz absolwentką Państwowej Szkoły Muzycznej II st. im. J. Elsnera w Warszawie. Ma tytuł doktora nauk humanistycznych w specjalności językoznawstwo polonistyczne, który uzyskała na Wydziale Polonistyki UW.

Poprzednim rzecznikiem MZ był Wojciech Andrusiewicz, który – jak informowaliśmy – na początku sierpnia 2023 odszedł z resortu. (mb)

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin