.

 

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia odchodzi

dodano: 
09.08.2023
komentarzy: 
0

Wojciech Andrusiewicz 9 sierpnia 2023 roku poinformował o rezygnacji ze stanowiska rzecznika prasowego Ministerstwa Zdrowia. Informację tę potwierdził w rozmowie z PRoto.pl.

Pełnił funkcję rzecznika MZ od grudnia 2019 roku, w tym w czasie pandemii.

Czytaj też: Wywiad z Wojciechem Andrusiewiczem: „Chyba tylko podczas wojny komunikacja jest podobna”

Dzień wcześniej, 8 sierpnia, ogłoszono dymisję ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, będącą skutkiem publikacji szefa resortu w mediach społecznościowych.

Wojciech Andrusiewicz dołączył do resortu zdrowia w roli rzecznika prasowego oraz dyrektora biura komunikacji w grudniu 2019 roku. Sprawował obowiązki przez trzy i pół roku, w tym przez cały okres pandemii COVID-19. Rzecznikiem prasowym MZ został jeszcze w momencie, gdy szefem resortu był Łukasz Szumowski.

Wcześniej Andrusiewicz był rzecznikiem prasowym Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Stanowisko to objął w lutym 2015 roku. Przedtem również był związany z ZUS-em – pełnił funkcję naczelnika Wydziału Komunikacji Społecznej ZUS oraz rzecznika prasowego oddziału ZUS w Lublinie. Ma również wieloletnie doświadczenie w dziennikarstwie prasowym i radiowym. Z wykształcenia jest politologiem, absolwentem Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej.

Andrusiewicz nie informuje o dalszych planach zawodowych. Jak przekazał, w najbliższym czasie udaje się na urlop po intensywnym okresie pracy w resorcie zdrowia. (mb)

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin