.

Twitter zwiększa limit znaków i aktualizuje zakładki

dodano: 
10.01.2023
komentarzy: 
0

Szef Twittera, Elon Musk, zapowiedział, że serwis przywróci przełączanie się między dwoma kanałami na stronie głównej za pomocą przesuwania palcem w prawo lub w lewo – podaje socialmediatoday.com. Zwiększy się też limit znaków w tweetach do 4000.

Jak czytamy, funkcja przełączania kart była dostępna już w 2021 roku, ale serwis ją usunął, ponieważ irytowała użytkowników.

Źródło: twitter.com/TwitterSupport

Dodatkowo, zaktualizowana zostanie także możliwość zapisywania wybranych tweetów w zakładkach – informuje źródło. Inżynier Twittera, Andrea Conway, udostępnił na swoim profilu zrzut ekranu, na którym widać zaktualizowaną funkcję. Do tej pory zakładki były dostępne pod przyciskiem „Udostępnij”.

Źródło: twitter.com/ehikian

Elon Musk uważa, że więcej osób zaangażuje się w publikowanie tweetów, jeśli będą wiedzieli o dostępności funkcji zakładek, która, jak twierdzi, była ukryta przez „niejasny interfejs” – czytamy.

Potwierdzono także oficjalnie, że w lutym 2023 roku zostanie zwiększony limit znaków w tweetach. Źródło podaje, że wpisy będą wyświetlały się tak, jak do tej pory. Pojawi się jednak opcja „Pokaż więcej” na końcu tweeta.

Czytaj też: Twitter zwiększy limit znaków w tweetach?

Dalej dowiadujemy się, że planowane jest także wprowadzenie narzędzi, które pozwolą na zmianę rozmiaru czcionki, dodawanie pogrubionego tekstu, podkreślenia i kursywy. Źródło zauważa, że opcja formatowania tweetów może wywołać kilka interesujących, nowych trendów. (bs)

Źródło:

socialmediatoday.com, Twitter Outlines Roll-Out Plan for Alternative Feeds, Updated Bookmarks UI and Long-Form Tweets, 09.01.2023
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin