.

 

Magdalenie Cieleckiej przedstawiono zarzuty za reklamę alkoholu

dodano: 
19.09.2023
komentarzy: 
0

Aktorka Magdalena Cielecka otrzymała zarzuty za reklamę wódki w mediach społecznościowych. Grozi jej grzywna od 10 tys. do pół miliona złotych. Postępowanie przedmiotowe nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa-Śródmieście – informuje businessinsider, powołując się na PAP.

Magdalena Cielecka w lipcu 2023 roku znalazła się w ogniu krytyki po wystąpieniu w reklamie wódki Żołądkowej Gorzkiej, produkowanej przez Stock Polska. Internauci byli rozczarowani postawą aktorki, która w przeszłości wspominała o swoich negatywnych doświadczeniach z alkoholem wśród bliskich jej osób. 

Czytaj też: Magdalena Cielecka krytykowana za reklamę wódki

Zapadł wyrok w sprawie Maffashion i Macieja Musiała. Chodzi o reklamowanie alkoholu

Jak podaje prokurator, cytowany przez źródło, Cieleckiej został przedstawiony zarzut, według którego „w okresie od czerwca do sierpnia 2023 r., wbrew przepisowi art. 131 ustawy z dnia 26 października 1982 r. o wychowaniu w trzeźwości i o przeciwdziałaniu alkoholizmowi, prowadziła reklamę napoju alkoholowego w postaci wódki, poprzez udostępnianie swojego wizerunku dla materiałów graficznych i wideo powiązanych z profilem w serwisie Facebook”. Wskazano także, że aktorka występowała w materiałach, które publicznie rozpowszechniały znaki towarowe oraz symbole graficzne. Cielecka odmówiła jednak składania wyjaśnień.

Postępowanie wszczęto po zgłoszeniu o podejrzeniu popełnienia przestępstwa, które zostało złożone przez aktywistę Jana śpiewaka – czytamy.

Śpiewak skomentował sprawę aktorki w swoim wpisie na Instagramie. 

„Mam nadzieję, że aktorka przeprosi i przyzna się do błędu. Upadła, ale może jeszcze się podnieść. Podda się karze i odda pieniądze, jakie zarobiła na kryminalnych reklamach na pomoc dzieciom alkoholików. Sama jest dzieckiem alkoholika, o czym wielokrotnie mówiła publicznie. Wie, ile alkohol zła zrobił jej i tysiącom innych ludzi w Polsce” – napisał aktywista.

Źródło: instagram/janekspiewak

Jak informuje menedżerka aktorki, Sylwia Diakowska, na której słowa powołuje się pudelek.pl, Cielecka odmawia komentarza w sprawie zarzutów i wyraża zgodę na publikację wizerunku. (ao)

Źródło:

businessinsider.com.pl, Magdalena C. z zarzutami za reklamę wódki. Grozi jej gigantyczna kara, 19.09.2023/ zdjęcie główne: instagram/cielecka_magda.official
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin