.

analiza rynku pracy dla PR-owców

I kwartał 2018 lepszym czasem na szukanie pracy dla PR-owców niż końcówka ubiegłego roku

dodano: 
17.05.2018

Autor:

PRoto.pl
komentarzy: 
0

Jak wynika z danych PRoto.pl, w okresie od stycznia do marca 2018 roku w serwisie PRoto.pl pojawiły się 333 oferty pracy: 109 w styczniu, 112 w lutym i 112 w marcu. To łącznie o 68 mniej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku i jednocześnie o 33 więcej niż w poprzednim kwartale.

60 proc. wszystkich ogłoszeń opublikowanych w I kwartale 2018 roku, czyli 201 ofert, dotyczyło pracy w agencjach PR. 39 proc. to ogłoszenia firm i instytucji, a 1 proc. – pośredników.

Zobacz też: Aktualne oferty pracy na PRoto.pl

Agencje PR najczęściej szukały pracowników na stanowiska asystenckie i konsultanckie – dotyczyło ich 55 proc. opublikowanych przez firmy PR-owe ofert. Rzadziej poszukiwały one praktykantów bądź stażystów (19 proc. ogłoszeń), specjalistów (15 proc.) czy managerów oraz dyrektorów (11 proc.).

W I kwartale 2018 roku rekrutacje najczęściej prowadziły następujące agencje: Grayling Poland, BrandLab, Havas PR Warsaw, Core PR, Multi Communications, Odyseja Public Relations, Public Dialog oraz Synertime.

Czytaj też: Monitorowanie mediów wśród obowiązków pracowników PR: Z danych IMM wynika, że w I kwartale 2018 roku w internecie i mediach społecznościowych zamieszczono niemal 200 ofert, w których pracodawca wzmiankuje monitorowanie mediów – jako jedną z wymaganych kompetencji bądź jako przyszłe obowiązki

W firmach i instytucjach, podobnie jak w całym ubiegłym roku, najwięcej ofert pracy – 52 proc. – stanowiły ogłoszenia skierowane do specjalistów. 21 proc. ofert opublikowanych przez firmy i instytucje dotyczyło stanowisk managerskich i dyrektorskich, a 18 proc. skierowano do asystentów i konsultantów. Najrzadziej poszukiwano natomiast praktykantów i stażystów – tego typu ogłoszenia stanowiły 9 proc. wszystkich ofert.

Z kolei pośrednicy w I kwartale tego roku szukali dla swoich klientów specjalistów.

Warszawa nadal pozostaje bezkonkurencyjna pod względem liczby ofert pracy dla PR-owców – ze stolicy pochodziły 263 ogłoszenia. Z województwa mazowieckiego było natomiast aż 269 ogłoszeń z 333 opublikowanych. Na drugim miejscu znalazło się województwo dolnośląskie – 23 ogłoszenia, a na trzecim małopolskie – 17 ofert.

Źródłem 82 proc. analizowanych ogłoszeń, czyli 273 ofert, był portal PRoto.pl.

Czytaj też: Wynagrodzenia w branży PR

(pp)

komentarzy:
0
Graficzne pułapki CAPTCHA
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.
X

Zamów newsletter


 

Akceptuję regulamin