REKLAMA

Joanna Wajda

Obecne stanowisko:

Rzecznik prasowy w MSZ

Rzecznik prasowa ministerstwa pracuje w nim już od października 2015 roku. Pełniła w tym czasie m.in. funkcję koordynatora ds. mediów Państwa Gospodarza Szczytu NATO w Warszawie – była członkiem zespołu odpowiedzialnego za media i ściśle współpracowała z kwaterą NATO w Brukseli przy organizacji warszawskiego szczytu.

Wcześniej pracowała 15 lat w Telewizji Polskiej, w której była korespondentką w Brukseli w latach 2009–2014. Relacjonowała najważniejsze szczyty Unii Europejskiej i NATO, wybory do Parlamentu Europejskiego (2009 i 2014 r.) czy przewodnictwo Polski w Radzie UE. Przed wyjazdem do Brukseli była reporterką „Wiadomości”, dla których relacjonowała m.in. wyjazdy zagraniczne prezydenta i premiera oraz wybory prezydenckie w USA w 2008 roku.

Joanna Wajda jest absolwentką Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim ze specjalizacją studia europejskie. Była stypendystką Departamentu Stanu USA (International Visitor Leadership Program). Uczestniczyła w licznych seminariach i wizytach studyjnych organizowanych przez Parlament Europejski, Komisję Europejską i Radę Europy. Na uniwersytecie SWPS prowadziła zajęcia z krótkich form medialnych.

REKLAMA

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin