Magdalena Skorupka-Kaczmarek

Obecne stanowisko:

freelancer, szkoleniowiec, właściciel

Od początku lutego 2017 do marca 2019 roku pełniła funkcję rzecznik prasowej prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Po wyborze nowego prezydenta, Aleksandry Dulkiewicz, zrezygnowała ze stanowiska, by zająć się realizacją własnych projektów. Jednym z nich są szkolenia medialne. Prowadzi firmę KomunikujMY.

Skorupka-Kaczmarek współpracowała z prezydentem Adamowiczem już w 2016 roku. Na początku odpowiadała m.in. za media społecznościowe Gdańska i wizerunek Pawła Adamowicza w sieci. Przed dołączeniem do gdańskiego urzędu pracowała jako rzecznik prasowy Gdańskich Inwestycji Komunalnych, miejskiej spółki, która realizowała takie inwestycje jak tunel pod Martwą Wisłą czy ECS.

Specjalizuje się w kreowaniu wizerunku oraz w komunikacji kryzysowej. Wcześniej przez czternaście lat była telewizyjną dziennikarką informacyjną, prezenterką i wydawcą programów. Karierę w telewizji rozpoczęła od pracy w Canal+ gdzie przez cztery sezony relacjonowała na żywo rozgrywki piłkarskiej ekstraklasy. Po przejściu do TVP pracowała z piłkarską kadrą Polski, która wraz z trenerem Janasem awansowała do finałów MŚ. Przed telewizją pracowała w radiu: studio olimpijskie i Sportowa Niedziela w Programie Trzecim oraz Polskie Radio Katowice, a swoją przygodę dziennikarską rozpoczynała od pisania.

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin