Paweł Frątczak

St. brygadier, jest rzecznikiem prasowym Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej. Odpowiada za kreowanie wizerunku tej formacji ratowniczej oraz promocję zawodu strażaka. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Bydgoszczy (praca magisterska na temat czasopiśmiennictwa pożarniczego polskiego i zagranicznego), Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie oraz szkoleń z zakresu zarządzania kryzysowego i PR odbytych na Louisiana State University oraz Louisiana Police Academy w Baton Rouge (USA).

Od początku służby związany jest z funkcją rzecznika prasowego Kujawsko-Pomorskiego Komendanta Wojewódzkiego w Toruniu (wcześniej KW Straży Pożarnych w Bydgoszczy). Autor ponad 150 artykułów publikowanych na łamach kilku specjalistycznych czasopism poświęconych pożarnictwu i ratownictwu, a dotyczących techniki pożarniczej, największym akcją ratowniczym, organizacji straży pożarnych w największych krajach świata oraz autor i współautor kilku książek m.in. „Samochody pożarnicze polskiej straży pożarnej”.

Jego pasją jest zbieranie modeli samochodów pożarniczych. Jego kolekcja liczy obecne ponad 1500 szt. i jest jedną z dwóch największych w Polsce.

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin