Facebook będzie sugerować moderatorów grup

dodano: 
06.12.2019
komentarzy: 
0

Facebook wprowadza nową opcję, która będzie sugerować nowych moderatorów grup – informuje socialmediatoday.com. Czytamy, że narzędzie „Suggested Moderator” ma pomóc zapanować nad ciągle powiększającą się społecznością i zaoszczędzić czas na szukaniu do tego odpowiednich kandydatów.

Skorzystanie z narzędzia ma być w pełni opcjonalne. Źródło przytacza także wypowiedź Facebooka, w której portal społecznościowy sugeruje administratorom sprawdzanie nadesłanych przez niego rekomendacji.

Aby skorzystać z „Suggested Moderator” na stronie grupy, należy wejść w ustawienia dla administratorów i znaleźć tam sekcję „Insights from the last 28 days”. Następnie, przesuwając w lewo, trzeba dojść do miejsca z sugerowanymi nowymi moderatorami. Z tego miejsca bezpośrednio można zaprosić osoby, które chce się dołączyć do zespołu.

Socialmediatoday.com zwraca uwagę, że z nowej funkcji mogą skorzystać także marki – dzięki niej odkryją najbardziej zaangażowanych w grupie użytkowników i będą mogły umacniać z nimi relacje. Czytamy, że wiąże się to jednak z ryzykiem, ponieważ „zatrudniać” się będzie osoby, które nie są pracownikami firmy, a jej fanami. (ak)

Źródło:

socialmediatoday.com, Facebook Adds 'Suggested Moderator' Recommendations to Assist in Group Management, Andrew Hutchinson, 06.12.2019
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin