Instagram testuje powiadomienia o awariach

dodano: 
13.10.2021
komentarzy: 
0

Trwają pracę nad wprowadzeniem powiadomień, które będą ostrzegać użytkowników Instagrama o „tymczasowych problemach”, takich jak awarie lub inne problemy techniczne. To konsekwencja ogromnej awarii, która miała miejsce 4 października 2021 roku – informuje Instagram na swojej stronie.

Serwis przekazuje, że informacje o występujących problemach będą pojawiać się w sekcji „Aktywności” wraz z innymi powiadomieniami. Jak czytamy, będą to alerty o konkretnych usterkach, takich jak chwilowe problemy z udostępnianiem Stories, ale też ostrzeżenia użytkowników o przerwach w działaniu aplikacji.

Instagram pozostaje na stanowisku, że nie będą informował użytkowników o każdej awarii. Powiadomienia będą wysyłane wtedy, gdy użytkownicy będą zdezorientowani i będą szukać odpowiedzi na temat występujących usterek. Aplikacja jest w trakcie ustalania, czy taka forma przekazywania informacji będzie skuteczna. Testy potrwają jeszcze przez najbliższych kilka miesięcy na terenie Stanów Zjednoczonych – czytamy dalej.

Instagram pokazał również nową sekcję statusu konta, która ma informować użytkowników te temat tego, co dzieje się z ich profilem. Będą pojawiać się tam alerty o usuwanych z powodu naruszenia zasad postach oraz informacje o tym, że konto jest zagrożone wyłączeniem. Instagram tłumaczy, że dodanie tej funkcji ułatwi użytkownikowi zrozumienie, dlaczego jego post został usunięty czy z jakiego powodu grozi mu całkowita utrata konta. (as)

Źródło:

about.instagram.com, Helping you understand what’s going on with your account, 11.10.2021
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin