Litwa opłaci turystom noclegi

dodano: 
14.09.2021
komentarzy: 
0

Litwa zapłaci za dziesięć tysięcy noclegów w hotelach i innych obiektach uczestniczących w kampanii „Litwa. Nie spiesz się” – podaje turystyka.rp.pl. Działania są skierowane do turystów odwiedzających kraj jesienią. Rząd Litwy chce przekonać gości do przedłużenia pobytu. Z tego powodu podjął współpracę z blisko 500 hotelami i innymi miejscami oferującymi nocleg.

Jak czytamy, akcja ma zachęcić odwiedzających, by zdecydowali się na zorganizowanie dłuższego wyjazdu i skorzystali z atrakcji oferowanych przez litewską branżę turystyczną. Inicjatywa dotyczy pierwszych dziesięciu tysięcy osób, które zarejestrują się na przygotowanej w ramach kampanii stronie internetowej. Po zgłoszeniu otrzymają mejlem kod, który będą mogli wykorzystać po zarezerwowaniu w jednym z wybranych hoteli minimum trzech noclegów – dzięki temu nie zapłacą za ostatni z nich. Najdroższy nocleg, za który zostaną zwrócone koszty, może być warty maksymalnie 65 euro.

Źródło informuje, że inicjatywę organizuje tamtejsze Ministerstwo Gospodarki i Innowacji oraz Lithuania Travel – agencja ds. rozwoju turystyki. Działania mają służyć promocji wypoczynku w litewskich miastach, takich jak Wilno, Kowno czy Kłajpeda. Dodatkowy nocleg ma pozwolić na „odkrywanie życia mieszkańców kraju” – czytamy.

Turystyka.rp.pl podaje, że akcja już się rozpoczęła i potrwa do 8 listopada 2021 roku. (ap)

Źródło:

turystyka.rp.pl, Litwa: Jak przyciągnąć jesienią turystów? Dać im 10 tysięcy noclegów za darmo, Marzena German, 12.09.2021
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin