Przed wprowadzeniem kryptowaluty Facebook zatrudni lobbystę

dodano: 
18.06.2019
komentarzy: 
0

Facebook zamierza wprowadzić własną kryptowalutę na rynek. Pomóc ma mu w tym Ed Bowles, lobbysta, który ma przejść do portalu we wrześniu 2019 roku z banku Standard Chartered – podaje ft.com. Zarówno internetowy gigant, jak i Bowles odmówili komentarza.

Źródło podaje, że lobbysta ma pracować w Londynie i kierować polityką portalu w Europie Północnej. Członkiem wspomnianego banku był od ponad 12 lat. Należał także do grupy roboczej Komisji Europejskiej, która zajmowała się negocjacją umów dotyczących handlu transatlantyckiego i współpracy inwestycyjnej.

Bowles to kolejna znana w środowisku politycznym osoba, którą zatrudnił Facebook. Niedawno do portalu dołączył były wicepremier Wielkiej Brytanii, Nick Clegg – przypomina portal.

W ramach przygotowań do startu kryptowaluty, Facebook, jak podał wsj.com, nawiązał współpracę m.in. PayPalem, Mastercardem, Uberem i Visą. Mark Zuckerberg, szef portalu, deklarował w przeszłości, że chciałby maksymalnie uprościć m.in. proces transferu pieniędzy. (mp)

Źródło:

ft.com, Facebook hires British bank lobbyist ahead of cryptocurrency launch, 14.06.2019
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin