R4S Consulting otwiera biuro na Węgrzech

dodano: 
09.10.2020
komentarzy: 
1

R4S Consulting poinformowało o otwarciu swojego pierwszego biura za granicą. Agencja będzie prowadzić działalność w stolicy Węgier, Budapeszcie. Dla firmy ma to być pierwszy krok w stronę ekspansji w krajach Europy Środkowej i stworzenia międzynarodowej sieci.

„Już od pewnego czasu działamy na europejskich rynkach. Firma zaczęła się na tyle silnie rozwijać, że aby jeszcze lepiej zadbać o naszych zagranicznych klientów, postanowiliśmy zacząć budować spółki R4S Consulting w innych krajach. Budapeszt to pierwszy krok na naszej mapie rozwoju. Mamy już plany tworzenia kolejnych biur w Europie” – mówi Adam Hofman, partner i jeden z założycieli R4S Consulting.

Dlaczego pierwsze biuro zagraniczne zostało otwarte akurat w Budapeszcie? „Chcemy stać się firma środkowoeuropejską. Nasi klienci wiele razy pytali nas o inne kraje w regionie. Pracujemy dla międzynarodowych koncernów, które zwykle działają w różnych państwach. Nie chcemy oddawać pola światowymi sieciom agencji PR. Chcemy tworzyć własną, międzynarodową sieć” – wyjaśnia Igor Janke, partner w agencji, odpowiedzialny za międzynarodowy rozwój. Janke dodaje także, że doskonale zna węgierskie realia.

W pierwszym etapie to właśnie Janke będzie nadzorował prace biura w Budapeszcie. Firma prowadzi jednak rekrutację węgierskich specjalistów. Działalność biura ma być podobna do tej, którą agencja prowadzi w Polsce – specjalizuje się m.in. w działaniach public relations i public affairs. Robert Petryszyn, partner w R4S, dodaje, że od niedawna firma zajmuje się także doradztwem strategicznym i to właśnie na nie chce stawiać w ekspansji zagranicznej.

Na otwarciu biura w Budapeszcie pojawił się premier Węgier, Viktor Orbán, oraz prawie stu przedstawicieli firm działających w tym kraju. „Polska i węgierska elita musi tworzyć między sobą więzi. Sukces osiągniemy tyko wtedy, gdy w ten proces będą zaangażowani najlepsi. Dlatego cieszę się, że widzę tu silną drużynę R4S” – powiedział Orbán.

Od lewej: Robert Pietryszyn, Adam Hofman, Viktor Orbán, Igor Janke, Anna Celej, dyrektor zarządzająca R4S, Łukasz Szelecki, dyrektor operacyjny R4S Consulting, Michał Wiórkiewicz, partner w R4S Consulting

Agencja wskazuje, że chce zbudować sieć firm i już przygotowuje się do wejścia do kolejnych krajów i rozmawia z potencjalnymi partnerami. Swoje plany ma ujawnić jednak dopiero w niedalekiej przyszłości.

R4S Consulting powstało w 2015 roku. Założycielami agencji są Adam Hofman, były poseł i rzecznik prasowy PiS, Mariusz Sokołowski, były rzecznik prasowy Komendanta Głównego Policji, i Michał Wiórkiewicz, były doradca prezesów Rady Ministrów. (ak)

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin