Snapchat nowym filtrem zachęca do wpłacania datków

dodano: 
08.04.2020
komentarzy: 
0

Snapchat dodał nowy filtr, dzięki któremu można przekazywać datki na rzecz fundacji Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) – podaje engadget.com. Środki gromadzone przez COVID-19 Solidarity Response Fund przeznaczane są na opiekę pacjentów, sprzęt medyczny i research. Jak czytamy, pieniądze mogą przekazywać użytkownicy z 33 krajów w 23 walutach. Filtr stworzony z użyciem wirtualnej rzeczywistości pozwala także na zachęcanie znajomych do wpłacania datków.

Źródło zwraca uwagę, że Snapchat stworzył także opcję dla mediów zajmujących się tematem pandemii – w zakładce Discover pojawiła się możliwość przesunięcia ekranu w celu przekazania darowizny. Jak czytamy, do tej pory ponad 68 milionów użytkowników serwisu społecznościowego obejrzało treści związane z koronawirusem, co oznacza, że ta funkcja może dotrzeć do ogromnej liczby osób – dodaje engadget.com.

Czytaj także: Snapchat pokazuje, jak użytkownicy zachowują się w czasie pandemii koronawirusa

Jak informowaliśmy na PRoto.pl, Snapchat angażuje się w walkę z pandemią na różne sposoby. W marcu 2020 roku informował o aktualizacjach, jakie wprowadził, aby upewnić się, że użytkownicy otrzymają dokładne, aktualne informacje oraz w zakładce Discover dodał pole „Coronavirus: The Latest”. W kwietniu 2020 roku opublikował porady dla firm, jak prowadzić komunikację w czasie obecnego kryzysu. (ak)

Źródło:

engadget.com, Snapchat's new lens helps users donate to the WHO’s COVID-19 relief fund, Christine Fisher, 07.04.2020
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin