Twitter ogłasza szersze wprowadzenie karty Spaces i dodaje nowy sposób zapraszania do rozmów audio

dodano: 
12.10.2021
komentarzy: 
0

Twitter wprowadza na szerszą skalę nową kartę Spaces w aplikacji, co ma ułatwić odkrywanie interesujących rozmów audio przez podświetlenie trwających transmisji w aplikacji – pisze socialmediatoday.com. Czytamy, że rozwiązanie jest w fazie testów od jakiegoś czasu.

Nowa karta Spaces będzie pokazywać transmisje audio na żywo z listami dostosowanymi do zainteresowań użytkownika, określonych na podstawie osób i tematów, które obserwuje w aplikacji – czytamy. Ponadto Twitter dodał ostatnio również tagi tematów dla Spaces.

Jak ocenia źródło, wprowadzone przez Twittera zmiany mogą sprawić, że więcej osób dotrze do materiałów i w dowolnym momencie dołączy do rozmów, patrząc na to, co dzieje się w Spaces. Czytamy jednak, że fakt, że Spaces są otwarte dla prawie wszystkich użytkowników sprawia, że ​​przez cały czas odbywa się wiele transmisji, a duża część prawdopodobnie nie wzbudza większego zainteresowania.

Źródło twierdzi, że jeśli Twitter naprawdę chce zyskać przewagę dzięki Spaces, musi podsuwać najlepsze, najbardziej odpowiednie audycje każdemu użytkownikowi za każdym razem, gdy kliknie kartę. Czytamy też, że samo istnienie karty też jest „znaczącym krokiem” i zapewni inny sposób korzystania ze Spaces, dotychczas niedostępny. Jak wyjaśnia źródło, możliwe będzie wyszukanie listy wszystkich trwających transmisji w dowolnym momencie, ale karta zapewni lepszą kontrolę nad treściami i poprawi wrażenia z odkrywania materiałów.

Dalej czytamy też, że Twitter chce wprowadzić jeszcze inny element odkrywania Spaces – za pośrednictwem zaproszeń w prywatnych wiadomościach, wysyłanych w momencie startu audycji. (mb)

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin