Twitter testuje możliwość szybkiego wycofania wpisu

dodano: 
09.03.2021
komentarzy: 
0

Twitter pracuje nad możliwością wycofania tweeta po wysłaniu – informuje edition.cnn.com. Jak czytamy, serwis chce dać użytkownikom czas na przemyślenie publikacji czy wprowadzenie ewentualnych poprawek. Ma temu służyć możliwość cofnięcia publikacji już wysłanego wpisu. Źródło podaje, że serwis społecznościowy w rozmowie z CNN Business potwierdził, że testuje takie rozwiązanie.

Dalej czytamy, że użytkownicy mogliby w określonym czasie po publikacji zdecydować o cofnieciu tweeta lub edycji – działoby się to jeszcze przed oficjalną publikacją wpisu na platformie.

Prace nad funkcją odkryła Jane Manchun Wong, która napisała o tym na Twitterze. Wong opublikował na Twitterze GIF, na którym widoczny jest niebieski pasek „Cofnij” umieszczony pod komunikatem „Twój tweet został wysłany”.

Czytamy dalej, że możliwe jest, że funkcja zmieni się, zanim oficjalnie zostanie wprowadzona – o ile to w ogóle nastąpi. Źródło wskazuje, że testowane rozwiązanie nie jest opcją edycji, o którą użytkownicy Twittera proszą od dawna. Jest to jednak ułatwienie w wychwytywaniu błędów – czytamy. Źródło porównuje testowaną opcję do rozwiązania Gmaila, które umożliwia wycofanie wiadomości e-mail w ciągu 30 sekund od wysłania. (mb)

Źródło:

edition.cnn.com, Twitter is testing an 'undo' option after sending tweets, Samantha Murphy Kelly, 05.03.2021
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin