Twitter umożliwi wszystkim tworzenie Spaces

dodano: 
22.10.2021
komentarzy: 
0

Wszyscy użytkownicy Twittera zyskają możliwość tworzenia Spaces – podaje theverge.com. Funkcja rozmów audio na żywo została uruchomiona w serwisie w listopadzie 2020 roku i była odpowiedzią na ówczesną popularność aplikacji Clubhouse – czytamy. Możliwość tworzenia rozmów mieli dotychczas tylko użytkownicy obserwowani przez co najmniej 600 osób. Teraz to się zmieni.

Twitter daje wszystkim użytkownikom możliwość tworzenia Spaces i bycia ich gospodarzem. Jak ocenia źródło, takie uprawnienia powinny być przyznane dawno temu.

O rozszerzeniu dostępności funkcji serwis poinformował w tweecie. Możliwość tworzenia Spaces zyskają zarówno użytkownicy iOS, jak i Androida.

Jak dalej czytamy, Twitter przez ostatni rok mocno rozwijał Spaces – pojawiły się m.in. takie opcje jak dodawanie współgospodarzy czy zapraszanie do dziesięciu prelegentów. Serwis stworzył też fundusz dla twórców publikujących w Spaces, pilotażowo wprowadził także biletowane przestrzenie, które pozwalają pobierać opłaty za udział w danym wydarzeniu w Spaces i zarabiać autorom treści.

Źródło sugeruje także, że Twitter dość późno znosi ograniczenia dotyczące uprawnień do tworzenia Spaces, przez co mógł przegapić kluczowy moment, by zainteresować użytkowników korzystaniem z tej funkcji. (mb)

Źródło:

theverge.com, Twitter is finally letting everyone create Spaces, Emma Roth, 21.10.2021
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin