Usługa Marketplace Facebooka już dostępna w Polsce

dodano: 
01.12.2017
komentarzy: 
0

Od wczoraj użytkownicy Facebooka z Polski mogą kupować i sprzedawać przedmioty za pośrednictwem usługi MarketPlace. Aby zacząć korzystać z nowej funkcji należy kliknąć na ikonę sklepu w menu na portalu. Wyświetli się wówczas lista produktów wystawionych na sprzedaż przez osoby w pobliżu – wyjaśniają przedstawiciele serwisu w przesłanym do redakcji materiale prasowym.

W usłudze znajduje się rownież wyszukiwarka, za pomocą której można szukać konkretnych przedmiotów. Dostępne jest filtrowanie według lokalizacji, kategorii i ceny.

„Gdy znajdziemy coś interesującego, można kliknąć w ofertę, by zobaczyć więcej szczegółów na temat produktu, a także imię i zdjęcie sprzedającego wraz z miastem, w którym mieszka. Można sprawdzić, kiedy sprzedający dołączył do Facebooka oraz czy mamy wspólnych znajomych. Następnie wystarczy napisać prywatną wiadomość do sprzedającego, by zgłosić chęć zakupu i ustalić szczegóły” – czytamy w materiale.

Proste ma być również samo wystawianie produktów na sprzedaż. Wystarczy zamieścić zdjęcie, nazwę, opis oraz cenę, potwierdzić lokalizację i wybrać kategorię, a następnie opublikować ogłoszenie.

Usługa Marketplace jest już dostępna w 27 krajach na świecie, w tym 19 w Europie. (pp)

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin