Więcej aktywnych użytkowników i spadek przychodów. Facebook przedstawia wyniki za pierwszy kwartał 2020

dodano: 
30.04.2020
komentarzy: 
0

Facebook zaprezentował wyniki za pierwszy kwartał 2020 roku. Serwis pokazał dane na temat przychodów oraz dziennej i miesięcznej liczby aktywnych użytkowników.

W pierwszym kwartale 2020 roku platforma odnotowała wzrost użytkowników aktywnych codziennie z całego świata. Liczba ta wynosiła ok. 1,7 mld – w analogicznym okresie w roku 2019 było to ok. 1,5 mld. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku miesięcznej liczby aktywnych użytkowników – w pierwszym kwartale 2020 było ich ok. 2,6 mld, co oznacza wzrost w porównaniu do pierwszego kwartału 2019 roku (wtedy liczba ta wynosiła ok. 2,3 mld). Zdaniem Facebooka sytuacja ta wynika przede wszystkim z obecnie panującej pandemii koronawirusa i wynikającej z niej społecznej izolacji. Firma przewiduje, że liczba użytkowników spadnie, gdy sytuacja na świecie zacznie wracać do normy.

użytkownicy aktywni dziennie

Źródło: investor.fb.com

Globalnie zauważono za to spadek w przypadku średniego przychodu na jednego użytkownika. Widać to przede wszystkim w porównaniu wyników z poprzednim kwartałem – w okresie od października do grudnia 2019 roku liczba ta wynosiła 8,52 dol., a obecnie jest to 6,95 dol.

przychód na użytkownika

Źródło: investor.fb.com

W pierwszym kwartale 2020 roku Facebook odnotował ogólny przychód w wysokości 17,74 mld dol., z czego większość pochodziła z reklam (17,44 mld dol.). Najwięcej pieniędzy zapewnili firmie użytkownicy pochodzący z obszaru Stanów Zjednoczonych i Kanady (8,56 mld dol.). W porównaniu do poprzedniego kwartału przychód znacznie spadł – w okresie od października do grudnia 2019 roku wynosił ok. 21 mld dol. Jest to jednak wzrost w porównaniu do analogicznego okresu z zeszłego roku – wtedy przychód wynosił ok. 15 mld dol. Jak tłumaczy Facebook, spadek przychodu z reklam zauważono przede wszystkim w marcu, jednak w pierwszych trzech tygodniach kwietnia sytuacja ta ustabilizowała się.

przychód

przychód geograficznie

Źródło: investor.fb.com

„Nasza praca zawsze polegała na utrzymywaniu kontaktu z osobami, na których zależy użytkownikom” – komentuje wyniki CEO Facebooka Mark Zuckerberg. „Ponieważ ludzie polegają na naszych usługach bardziej niż kiedykolwiek, koncentrujemy się na zapewnieniu im bezpieczeństwa, informacji i łączności” – dodaje. (ak)

Źródło:

investor.fb.com, Facebook Reports First Quarter 2020 Results, 29.04.2020
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin